حرف‌های خودمانی ، گلدان کوچک من ( ۱ )

حرف‌های خودمانی ، گلدان کوچک من ( ۱ )

آرزو کنید. برای آینده تان آرزو داشته باشید. کاری به بقیه نداشته باشید، شما آرزوهای خودتان را داشته باشید و برآورده اش کنید. آرزو کردن خودش یک کاری است. این را فراموش نکنید که برای به دست آوردن هر چیزی باید اول آرزویش را داشت و ذهن را روی به دست آوردن آن متمرکز کرد. قرار هم نیست آرزوها همیشه عجیب و غریب و دست نیافتنی باشند، اتفاقاً هر چه آروزهایتان کوچک تر و نزدیک تر باشد برای خودتان هم شیرین تر است.

به چیزهای دوست داشتنی و کوچکی که می خواهید داشته باشید، رویایی فکر کنید. اجازه دهید ذهن تان روی خواستن آنها دقیق شود. منظورمان خواب و خیال های الکی هم نیست، آن هم وسط این اوضاع و احوال کنکورو…

آرزو داشتن فرق می کند با چیزهای این مدلی و کلاً روی هوا نیست. چون ما ها اگر آرزوی چیزی را داریم، یعنی یک چیزهایی در خودمان دیده ایم و یک محاسباتی داشته ایم. خلاصه همینطوری ها هم نبوده. ولی اگر نه، آدم چشم هایش را بست و همینطوری یک فکری کرد برای خودش، می شود خواب و خیال الکی.

یک زمانی بود برای خرید چیپس ها و پفک ها بدون هیچ تعارفی می گفتند برای ده نفرتان پژوی ۲۰۶ گذاشته ایم. ما می دیدیم مردم اصلا با نیت خرید خودروی شخصی می رفتند بقالی. منظور ما این سطح از خرسندی نیست. اشکالی ندارد آدم چشم هایش را بندد و خودش را در خودرویی که دوست دارد تصور کند، اما وقتی حساب است که وقتی چشم هایش را باز کرد برود محاسبه کند ماهی چقدر می تواند پس انداز کند، چقدر وام می دهند و چقدر می تواند در بقیه خرج هایش صرفه جویی کند.

کسی که آرزویی دارد، با دستان خودش بر آورده اش می کند. آرزو داشتن این مدلی است. با خودش هم هدف می آورد، هم انگیزه، هم برنامه. تازه حفظ کردن و نگه داشتن هم دارد. خیلی ها اولش یک آرزویی چیزی دارند، اما به مرور زمان می بینند از بین رفت. آرزوهای ما عین گلدان نیاز به نگهداری و مراقبت دارند. اینطوری نیست که ولش کنید به حال خودش. اتفاقا نگهداریشان هم آسان نیست. مخصوصا آن اول ها که تازه سر از خاک بیرون آورده اند و یک ساقه کوچک دارند و دو برگ سبز. آب زیاد بدهید، خراب می شود. آب کم بدهید، خراب می شود. نور ندهید، از بین می رود. نور زیاد بدهید هم یک جور دیگر از بین می رود. بعداً باید در مورد نگهداری از آنها بیشتر حرف بزنیم.

این مطلب را نیز بخوانید:  حرف‌های خودمانی ، تلاش کردن از نگاه بزرگان

اپلیکیشن کنکور قبولی، بهترین اپلیکیشن کنکور و آزمون آنلاین و برنده جایزه مردمی در جشنواره وب و موبایل در سال 97

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *