گام‌هایی برای رسیدن به توانایی بالاتر

گام‌هایی برای رسیدن به توانایی بالاتر

گام‌هایی برای رسیدن به توانایی بالاتر

همه ما برای رسیدن به تواناییها‌ی بیشتر، در تلاش هستیم ولی شاید ندانیم که همین توانایی بالاترچقدر می‌تواند اصولی انجام گیرد تا بیشترین بهره را هم خودمان ببریم و هم اطرافیان و هم جامعه.

در این مقاله سعی شده است تا با روشها‌ی ساده بیانگر این موضوع باشیم و در سه گام آنرا توضیح دهیم

سه گام را تا رسیدن به ماکزیمم توانایی خود بپیمایید.

در گام اول مشخص کنید بیش تر از همه به چه چیز علاقه دارید. این گام مهمی است. اگر هنوز مطمئن نیستید که بیشترین علاقتان به چیست کارهای متفاوت را امتحان کنید.

در رشته‌ای که دوست دارید تحصیل کنید و به حرفها‌یی که باعث کاهش اعتماد به نفس شما می‌شود اعتنا نکنید.

از خطر کردن نترسید.

گام دوم تمرین: تمرین ، تمرین. زمانی که تصمیم خود را گرفتید که در یک زمینه خاص مهارت بالایی کسب کنید تمام تمرکز و تلاش خود را معطوف به آن کنید. همه توان خود را برای یادگیری پایه‌ای این مهارت به خرج دهید. تمرین کنید و نترسید.این تمرین کردن می تواند از چیزهای خیلی کوچک شروع شود مثلا تمرین برای حفظ و یادگیری لغات به یک زبان دیگر، یا افزایش مهارت نوشتن با دستی دیگر، همه این کارها شاید خیلی ساده به نظر بیاید ولی به شما جرات و جسارت می‌بخشد.

تمرین کلید موفقیت است.

گام سوم خود را به چالش بکشید، انتقاد را بشنوید، زمانی که اعتماد به نفس بالایی دارید از دیگران بخواهید که ایرادات شما را بگویند. هر چه بیش‌تر از ضعف‌های خود اطلاع داشته باشید، سریعتر پیشرفت خواهید کرد.

به خودباوری برسید. از تمام وجود خود مایه بگذارید و زمان طولانی را صرف کار مورد نظر کنید. همه می‌توانند برای مدت کوتاهی سختی را تحمل کنند. اما فقط افراد موفق هستند که این سختی را در زمان طولانی تاب می‌آورند. چندین بار زمین می‌خورند و بلند می‌شوند تا به هدف خود می‌رسند. راه خود را انتخاب کنید. زمان طولانی و انرژی زیادی برای رسیدن به آن صرف کنید. نتیجه خواهید گرفت.

این مطلب را نیز بخوانید:  معضلات کمال گرایی (قسمت اول)

اپلیکیشن کنکور قبولی، بهترین اپلیکیشن کنکور و آزمون آنلاین و برنده جایزه مردمی در جشنواره وب و موبایل در سال 97

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *