حرف‌های خودمانی ، وقتی دلگیری و تنها (قسمت دو)

حرف‌های خودمانی ، وقتی دلگیری و تنها (قسمت دو)

با جدیت درس بخوان، بعد با جدیت استراحت کن. استراحت کردن نیم بند هم عملا مثل درس خواندن نیم بند بی فایده است. یعنی چی؟ الان بررسی می کنیم. دیدی وقتی وسط درس خواندن برای کنکوری، یکدفعه یک لیست چیزهای غیر درسی می رسد به ذهنت و دچار عمیق ترین اضطراب های روحی می شوی؟ مثلا از نگرانی اینکه در این یک ساعتی که نبودی و از بد روزگار درس می خواندی، چند تا کلیپ و خبر تلگرامی را از دست داده ای نمی توانی درس را ادامه بدهی.

یا کاملا بی قراری می کنی که در این مدت کوتاه چند تا آپدیت برای برنامه های موبایلت آمده و تو از همه جا بی خبر نشسته ای و تست می زنی. خلاصه اینطوری. حالا اشکالش چیست؟

اشکالش این است که درس خواندن این مدلی و بدون تمرکز، نیم بند است. نتیجه نمی دهد. در حالی که همه دوست داریم نتیجه بدهیم. حالا در مورد استراحت کردن هم همین است. استراحت کردن بدون تمرکز نتیجه نمی دهد. وقتی یک زمان مشخصی را می گذاریم برای استراحت، یعنی گذاشته ایم برای استراحت. پس اگر طبق معمول وسطش یادت افتاد که ای بابا تست های فلان درس چقدر سخت بود یا جمعه کنکور آزمایشی است و با این وضعیت احتمال دارد برای فصل بعد بروی دست دو، باید دوباره حواست را جمع کنی روی استراحت کردنت.

هر مشکل و فکر و ذکری هست، اولا که همه ما را در غم خودت شریک بدان چون فعلا همه گرفتاریم، ثانیا مطمئن باش وقتش وسط زمان استراحتت نیست. ولش کن، می خواهی چکار؟ یک استراحت درست و حسابی به ذهنت بده. نگران هم نباش، فکر و ذکرهای این مدلی راه خودشان را خوب بلدند و به موقع بر می گردند. فعلا وقت استراحت است نه دو دو تا چهارتا برای کنکور.

خیلی باید جدی تر از اینها استراحت کنی. مثل کوه نوردها باش.

قسمت اول را در اینجا بخوانید …

قسمت سوم را از اینجا بخوانید …

قسمت پایانی

این مطلب را نیز بخوانید:  حرف‌های خودمانی ، منفی در منفی

اپلیکیشن کنکور قبولی، بهترین اپلیکیشن کنکور و آزمون آنلاین و برنده جایزه مردمی در جشنواره وب و موبایل در سال 97

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *