وعده‌های واقعی ۱

وعده‌های واقعی ۱

از لذت “واقع بین بودن” چه می دانید؟ اگر دقت کرده باشید ما همیشه سعی کرده ایم که یک جوری مطلب را شروع کنیم که توجه شما جلب شود. این بار به ذهنمان رسید سوالی شروع کنیم. حالا قصه چیست؟ بحث واقع بینی است و آرامش یا همان لذتی که انسان های واقع بین دارند. یعنی چی؟ شما همین تعطیلات عید را در نظر بگیرید. خیلی ها از نیمه اسفند کلاً کارشان را رها می کنند، چون دارد عید می شود. ثانیه شماری می کنند که عید شود. خودشان هم دقیق نمی دانند چرا. یعنی نمی دانند چه اتفاقی قرار است بیافتد که اینقدر روی عید حساب باز کرده اند و مطمئن هستند همه مشکلات درسی و غیر درسی شان در همین دو هفته عید حل می شود.
اگر آنها را دیده باشید، به شما از برنامه های عجیب مطالعه و درسشان خواهند گفت. بعد که تعطیلات شروع می شود، روز اول جو گیرند. مثل همه انسان ها که روز اول جوگیرند. بعد که می رسد به روز دوم، می بینند آنقدر در برنامه ریزی سفت گرفته اند که اگر بخواهند عملی کنند، فقط یک ماه باید بعد از عید استراحت کنند که خستگیه در برود. پس شلش می کنند کم کم. می رسد به روزهای آخر تعطیلات، حس می کنند که شله شله. پس سفتش می کنند و یک روز هم آن اواخر می نشینند سر درس. بقیه تعطیلات هم  البته یک گوشه از اعصابشان آباد است که چرا نمی توانند به برنامه شان عمل کنند.

نقطه مقابل این مدل کارها، واقع بینی است. این مدل آدم ها نسبت به عید واقع بین هستند، یعنی نه خیلی روی عید حساب می کنند نه کلاً رهایش می کنند. یک حالت آرامی دارند. با همین حالت آرام وارد تعطیلات می شوند و با همین حالت هم از آن خارج می شوند. هم درس را می خوانند، هم کیف تعطیلات عید را می برند. این همان چیزی است که اسمش را گذاشته ایم لذت واقع بینی. شاید تا به حال تمرینش نکرده باشید. ما به شما می گوییم چجوری است. امتحانش کنید.
همیشه به دردتان می خورد.

(ادامه دارد) …

این مطلب را نیز بخوانید:  اتاق تکانی

اپلیکیشن کنکور قبولی، بهترین اپلیکیشن کنکور و آزمون آنلاین و برنده جایزه مردمی در جشنواره وب و موبایل در سال 97

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *