هندسه ی پایه، نه غول ترسناک!!

هندسه ی پایه، نه غول ترسناک!!

رفع سوءتفاهم

بیشتر داوطلبان به خاطر حساسیتی که به این درس دارند از آن هراس دارند. در واقع ذهنیت منفی که نمی توانند به این پرسش ها پاسخ دهند سبب این عامل شده است. راه اول موفقیت در این درس به دور کردن افکار منفی و رسیدن به اعتماد به نفس بالاست.

با توجه به پرسش های نسبتا زیاد این درس (حدود۸ سوال)، درصورت پاسخگویی صحیح امتیاز چشمگیری نصیب داوطلبان خواهد شد.

بیشتر دانش آموزان به خاطر درک ناصحیح سخت بودن درس هندسه از ابتدای کار این درس را نادیده میگیرند در حالی که سوالات این درس جزو سوالات سطح معمولی می باشند و با تسلط نسبی می توان پاسخ داد.

بررسی ها در آزمون سال ۹۱ نشان می دهد که سوالات این درس سخت نبوده اند و فقط کسانی که مطالعه نداشته اند امتیاز از دست داده اند. با این حال اگر این درس وقت زیادی را می گیرد لااقل فرمول ها و رابطه ها را بلد باشید!

قدم به قدم تا پیروزی

بعد از دور شدن از ذهنیت سخت و بیهوده بودن این درس قدم اول برای این کار خواندن دقیق و مفهومی کتاب و اثبات روابط و حل مسائل خود کتاب به طور دقیق توسط خودتان است. این مرحله اهمیت بالایی دارد زیرا سوالات در قالب همین تمرینات و مسائل کتاب مطرح می شود و شامل نکته هایی است که در حل مسائل دیگری نیز کمک خواهد کرد.

در مرحله بعد باید تعدادی تست از منابع استاندارد حل کنید و باید توجه داشته باشید که زمان در این مرحله اهمیت ندارد فقط سعی کنید با خلاقیت خودتان به مسائل پاسخ دهید و اگر اطمینان حاصل کردید که نمی توانید حل کنید به پاسخ ها مراجعه کرده و سعی کنید تمام مراحل را خودتان به صورتی تکرار نمایید.

این مطلب را نیز بخوانید:  بی دقتی داوطلبان کنکور

خلاصه نویسی و یادداشت برداری از هر فصل میتواند کمک به سزایی داشته باشد همچنین علامت زدن سوالات مهم و سخت که جامعیت بالایی دارند می تواند به درک بالای هر فصل کمک کند و برای هفته های دیگر مطالب مشخص و سازمان دهی شده داشته باشید.

با توجه به این که درس هندسه طیف گسترده تری دارد و سوالات مختلفی مطرح می شود باید سوالات بیشتری در این زمینه حل شود تا تجربه ها و راهکارهای بیشتری به دست آید.

مرحله آخر رسیدن به زمان استاندارد برای پاسخ گویی به سوالات می باشد که برای دستیابی به آن باید تمام مراحل قبل را انجام دهید.

 

 

 

اپلیکیشن کنکور قبولی، بهترین اپلیکیشن کنکور و آزمون آنلاین و برنده جایزه مردمی در جشنواره وب و موبایل در سال 97

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *