نتایج کنکور کارشناسی ۹۸

نتایج کنکور کارشناسی ۹۸

نتایج کنکور کارشناسی ۹۸ دانشگاه ها  و موسسات آموزش عالی به نقل از سازمان سنجش روز چهارشنبه ۱۶ مرداد ماه اعلام خواهد شد. این آزمون سراسری برای گروه های آزمایشی ریاضی و فنی و علوم انسانی صبح روز پنجشنبه ۱۳ تیر ماه، برای گروه هنر بعدازظهر پنجشنبه ۱۳ تیر، گروه علوم تجربی صبح روز جمعه ۱۴ تیر و آزمون زبان های خارجی بعدازظهر جمعه در ۳۸۱ شهرستان و بخش کشور و در ۵۱۸ حوزه  برگزار شد.

تعداد داوطلبان کنکور کارشناسی ۹۸ به نسبت سال گذشته ۶۴ هزار و ۷۹۷ نفر افزایش داشته که در مجموع تعداد داوطلبان این آزمون یک میلیون و ۱۱۹ هزار و ۱۵ داوطلب است.  

پس از دریافت کارنامه اولیه نتایج، داوطلبان می توانند با توجه به رتبه و تراز رشته/محل های مورد علاقه خود را به ترتیب اولویت انتخاب نمایند. 

داوطلبان برای مشاهده نتیجه آزمون باید به وبسایت www.sanjesh.org مراجعه نمایند و پس وارد نمودن اطلاعات ثبت نامی (شماره پرونده، کد پیگیری ثبت نام) نتیجه خود را مشاهده نمایند. 

نحوه انتخاب رشته

با توجه به اینکه آزمون دانشگاه های سراسری و آزاد با هم ادغام شده است، اما انتخاب رشته برای هر دو گروه بر خلاف ثبت نام مشترک، به صورت جداگانه می باشد. داوطلبانی که تمایل به انتخاب رشته در دانشگاه های سراسری را دارند از وبسایت www.sanjesh.org  و داوطلبان دانشگاه آزاد از وبسایت www.azmoon.org می توانند فرم مربوطه را تکمیل کرده و انتخاب رشته نمایند. 

کارنامه کنکور شامل اطلاعاتی همچون اطلاعات فردی، معدل، سوابق تحصیلی مثبت و قطعی، درصدهای هر درس و رتبه و تراز است. اگر فرد اعتراضی به درصد های ارائه شده داشته باشد می تواند از طریق سازمان سنجش پیگیری نماید. مهمترین قسمت کارنامه رتبه و تراز در هر زیر گروه است. وضعیت مجاز بودن در انتخاب رشته دانشگاه آزاد نیز در این کارنامه قابل مشاهده است.      

انتخاب رشته هیچ هزینه ای برای داوطلبان ندارد و آن ها مجاز به انتخاب ۱۵۰ کد رشته محل از گروه آزمایشی خود هستند. مبنای انتخاب رشته باید بر اساس علاقه داوطلب باشد که با وجود ۱۵۰ گزینه حق انتخاب بالاتری دارند.  

انتخاب رشته یکی از مهمترین تصمیم ها می باشد چرا که مسیر شغلی فرد در آینده را مشخص می کند. بنابراین داوطلبان باید تمایلات و توانایی های خود را برای انتخاب رشته حتما در نظر بگیرند و در صورت لزوم از مشاور تحصیلی کمک بگیرند. علاوه بر این به آینده شغلی رشته مورد نظر حتما توجه داشته باشند. گرایش ها و شرایط ادامه تحصیل رشته نیز از جمله عوامل مهم است. برای اینکه دید گسترده تری نسبت به انتخاب رشته داشته باشید، انتخاب رشته رتبه های مشابه خود در سال های قبل را مشاهده کنید. 

 

خلاصه
موضوع
کنکور کارشناسی ۹۸
توضیح
نتایج کنکور کارشناسی ۹۸ روز چهارشنبه ۱۶ مرداد اعلام خواهد شد. داوطلبان می توانند بر اساس رتبه و تراز کد رشته محل انتخابی خود را تعیین نمایند.
نویسنده
نام منتشر کننده
اپلیکیشن کنکور قبولی
لوگو منتشر کننده
این مطلب را نیز بخوانید:  پوشش خبری انتشار قبولی در رسانه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *