معرفی مجموعه علوم و مهندسی آب

معرفی مجموعه علوم و مهندسی آب

مجموعه علوم و مهندسی آب با کد ۱۳۰۲ که از سال های گذشته جایگزین رشته مهندسی کشاورزی – آب شده و این تغییر صرفا در عنوان این مجموعه نبوده و بلکه در برنامه های درسی نیز به صورت کلی بازنگری داشته است . در برنامه درسی رشته علوم مهندسی آب، ۱۳ خوشه و سرفصل تخصصی تعریف شده و در هر خوشه از ۲۲ تا ۲۴ واحد درسی قرار داده شده که دانشجو با انتخاب خود می‌تواند به صورت اختیاری یکی را انتخاب کند.

این سرفصل ها و خوشه های تخصصی شامل سازهای آبی، آبیاری زهکشی، مدیریت منابع آب، آب و حقوق، هواشناسی کشاورزی، آب و فناوری اطلاعات، آب و مهندسی محیط زیست، آب و کشاورزی، آب و توسعه، آب و حکمرانی، آب و اقتصاد، آب و مهندسی سیستم و مهندسی آثار و سازه های تاریخی آبی می‌باشند.

هدف از تدریس مجموعه علوم و مهندسی آب را می‌توان تربیت نیروهای متخصص و کارآمد جهت بهره برداری مطلوب و مفید از توسعه اقتصادی کشور و همچنین امنیت غذایی و افزایش تولیدات محصولات کشاورزی اشاره کرد.

 

منابع و دروس رشته علوم و مهندسی آب :

۱- زبان عمومی و تخصصی
۲- ریاضیات
۳- درس هیدرولیک و هیدرولیک انهار
۴- مکانیک سیالات
۵- مدیریت منابع آب
۶- دروس تخصصی هواشناسی کشاورزی
۷- هیدرولوژی
۸- مکانیک خاک
۹- ساختمان‌های انتقال و توزیع
۱۰- سیستم‌های آبیاری
۱۱- مهندسی زهکشی
۱۲- هیدرولوژی آب های سطحی و زیرزمینی
۱۳- آمار و احتمالات

 

گرایش های مجموعه علوم و مهندسی آب‌ :

۱- آبیاری رهکشی
۲- سازه های آبی
۳- منابع آب
۴- هواشناسی کشاورزی

 

این مطلب را نیز بخوانید:  نظم در برنامه ریزی
زمینه های شعلی و بازار کار رشته علوم و مهندسی آب :

دانش آموختگان رشته علوم و مهندسی آب می‌توانند در ادارات تابعه وازارت جهاد کشاورزی و وزارت نیرو مشغول به کار شوند و یا با تشکیل شرکت های مهندسی در زمینه های مشاوره و پیمانکاری طراحی و اجرای پروژه های آبیاری تحت فشار و شبکه ایی و زهکشی و همچنین ایستگاه های پمپاژ آب و … توان و دانش علمی خود را به کار گیرند.

 

دانشجویان و علاقه مندان به مجموعه علوم و مهندسی آب برای دانلود بسته آموزشی علوم و مهندسی آب می‌توانند از اینجا اقدام فرمایند.

خلاصه
موضوع
معرفی مجموعه علوم و مهندسی آب
توضیح
مجموعه علوم و مهندسی آب با کد ۱۳۰۲ که از سال های گذشته جایگزین رشته مهندسی کشاورزی - آب شده و این تغییر صرفا در عنوان این مجموعه نبوده و بلکه در برنامه های درسی نیز به صورت کلی بازنگری داشته است . در برنامه درسی رشته علوم مهندسی آب، ۱۳ خوشه و سرفصل تخصصی تعریف شده و در هر خوشه از ۲۲ تا ۲۴ واحد درسی قرار داده شده که دانشجو با انتخاب خود می‌تواند به صورت اختیاری یکی را انتخاب کند.
نویسنده
نام منتشر کننده
اپلیکیشن کنکور قبولی
لوگو منتشر کننده

اپلیکیشن کنکور قبولی، بهترین اپلیکیشن کنکور و آزمون آنلاین و برنده جایزه مردمی در جشنواره وب و موبایل در سال 97

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *