معرفی رشته مدیریت کشاورزی

معرفی رشته مدیریت کشاورزی

در رشته مدیریت کشاورزی ۱۳۲۷ فارغ التحصیلان با بکارگیری موثر عوامل رشد و تولید محصولات کشاورزی مانند : برنامه ریزی، سازمان دهی، تجمیع منابع و امکانات و نظارت و بررسی بتوانند برای رسیدن به اهداف کشاورزی خود استفاده ایی بهینه و موثر داشته باشند. رشته مدیریت کشاورزی از لحاظ دروس و منابع نزدیک با رشته اقتصاد کشاورزی بوده و اهمیت فراوانی در گروه کشاورزی و منابع طبیعی را داراست.

رشته مدیریت کشاورزی در جذابیت زیادی بین علاقه مندان به کشاورزی دارد و فارغ التحصیلان این رشته می‌توانند به عنوان کارشناس در وزارت جهاد و کشاورزی و سازمان مدیریت و برنامه ریزی و همچنین شرکت های تعاونی روستایی و بانک کشاورزی و مزارح و واحد های تولیدی محصولات کشاورزی مشغول به فعالیت شوند . طراح های اقتصادی برای تولید محصولات کشاورزی و در نهایت مدیریت و اجرای آن طرح های از دیگر فعالیت های فارغ التحصیلان رشته مدیریت کشاورزی هستند.

منابع و دروس رشته مدیریت کشاروزی :

۱- زبان عمومی و تخصصی

۲- زراعت و باغبانی

۳- آمار

۴- اقتصاد کشاورزی

۵- ترویج و توسعه کشاورزی

۶- مدیریت مزرعه

 

 

خلاصه
موضوع
معرفی رشته مدیریت کشاورزی
توضیح
در رشته مدیریت کشاورزی فارغ التحصیلان با بکارگیری موثر عوامل رشد و تولید محصولات کشاورزی مانند : برنامه ریزی، سازمان دهی، تجمیع منابع و امکانات و نظارت و بررسی بتوانند برای رسیدن به اهداف کشاورزی خود استفاده ایی بهینه و موثر داشته باشند. رشته مدیریت کشاورزی از لحاظ دروس و منابع نزدیک با رشته اقتصاد کشاورزی بوده و اهمیت فراوانی در گروه کشاورزی و منابع طبیعی را داراست.
نویسنده
نام منتشر کننده
اپلیکیشن کنکور قبولی
لوگو منتشر کننده
این مطلب را نیز بخوانید:  معرفی رشته علوم تربیتی

اپلیکیشن کنکور قبولی، بهترین اپلیکیشن کنکور و آزمون آنلاین و برنده جایزه مردمی در جشنواره وب و موبایل در سال 97

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *