معرفی رشته مددکاری اجتماعی

معرفی رشته مددکاری اجتماعی

با صحبت از مددکاری اجتماعی در ابتدا در تصور بسیاری زندان و یا پرورشگاه را به یاد می‌آورند که در این مکان ها افرادی به عنوان مددکارمشغول به فعالیت هستند.

باید این نکته مهم را به یاد داشت که صرفا مددکار در این دو مکان حضور ندارد بلکه مددکار اجتماعی یکی از رشته های کاربردی می‌باشد که فارغ التحصیلان این رشته می‌توانند در سازمان ها و نهاد های خصوصی و دولتی با استفاده از روش‌هایی که آموزش می‌بینند افراد آن سازمان و یا نهاد را که بنا بر هر موردی دچار اختلالات اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و یا خانوادگی شده اند را حل کند و یا با تشخیص دلیل و یا دلایل آن اقدام به رفع مشکل کنند.

از مهترین دلایل ایجاد رشته مددکاری اجتماعی در دانشگاه شامل موارد زیر می‌شود :

۱- مشاوره به خانواده ها و ارایه خدمات آنها و نهادهای اصلی جامعه برای پرورش موثر و مفید در جهت پیشبرد اهداف توسعه ایی در زمینه های سلامت و پیشرفت جامعه از مهترین عوامل تعیین کننده می‌باشد.

۲- توان بخشی به خانواده ها برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی و روانی مانند اعتیاد و بزهکاری جوانان در جهت جلوگیری از اختلال در سلامت خانواده و جامعه نیز از عوامل تاثیر گذار در رشد و پیشرفت کشور می‌باشد.

۳- تحقیق و پژوهش در جهت برنامه‌ها و طرحهای پیشگیرانه از آسیب‌های اجتماعی و روانی برای جلوگیری از بروز آسیب های بیشتر برای کشور که فرآیندی بسیار علمی برای متخصصان این زمینه است.

۴- مدیریت بر نهادها و ارگان‌هایی که مسئولیت برنامه ریزی و رفاه اجتماعی را دارند.

این مطلب را نیز بخوانید:  معرفی مجموعه ارشد پرستاری

 

منابع و دروس رشته مددکاری اجتماعی در کنکور کارشناسی ارشد :

۱- زبان عمومی و تخصصی ( انگلیسی ) با ۳۰ تست
۲- مددکاری اجتماعی ( مبانی مددکاری – مددکاری فردی – گروهی و جامعه ای ) ۳۰ تست
۳- روان‌شناسی عمومی ( روان‌شناسی مرضی و روان‌شناسی شخصیت )
۴- مبانی و نظریه‌های جامعه شناسی
۵- مبانی توان بخشی

 

دانشجویان متقاضی شرکت در آزمون کارشناسی ارشد رشته مددکاری اجتماعی می‌توانند با دانلود بسته آموزشی مددکاری اجتماعی اپلیکیشن قبولی این رشته مسیر موفقیت و خود را هموارتر سازند.

خلاصه
موضوع
معرفی رشته مددکاری اجتماعی
توضیح
با صحبت از مددکاری اجتماعی در ابتدا در تصور بسیاری زندان و یا پرورشگاه را به یاد می‌آورند که در این مکان ها افرادی به عنوان مددکارمشغول به فعالیت هستند.
نویسنده
نام منتشر کننده
اپلیکیشن کنکور قبولی
لوگو منتشر کننده

اپلیکیشن کنکور قبولی، بهترین اپلیکیشن کنکور و آزمون آنلاین و برنده جایزه مردمی در جشنواره وب و موبایل در سال 97

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *