مصاحبه با قبولی در وبسایت دیجیاتو

مصاحبه با قبولی در وبسایت دیجیاتو

به تازگی وبسایت دیجیاتو مصاحبه ایی را با بنیان گذار اپلیکیشن قبولی ترتیب دادند که بخشی از این مصاحبه را در پایین مشاهده می‌کنید :

… ایده اولیه قبولی از یک اپلیکیشن خارجی الهام گرفته شده؛ برنامه‌ای برای آماده‌سازی شرکت در آزمون پزشکی انگلستان که محصول بسیار موفق و مؤثری بوده و همین اعضای تیم قبولی را وا داشته که نمونه بومی چنین اپی را برای آزمون‌های داخلی مهم کشور بسازند که بدون شک «کنکور» مهم‌ترین آن‌هاست.

مسئله «آموزش» در ایران یکی از حوزه‌هایی است که به شدت در باتلاق روش‌های سنتی گرفتار آمده و کمتر از سایر حوزه‌ها به آن بها داده شده. همین دغدغه هم باعث شده که قبولی را بسازند تا به قول خودش بچه‌های پشت کنکوری برای تست زدن و مرور کتاب‌ها لازم نباشد که با خودشان کتاب‌های سنگین و قطور را به این طرف و آن طرف بکشند.

میلانی یکی از هم‌بنیان‌گذاران قبولی است که به همراه دو نفر دیگر، هر سه کار بر روی اپلیکیشن را به طور نیمه وقت و با بودجه اندکی آغاز کردند. از او در مورد مقدار بودجه اولیه کار می‌پرسم که پاسخ عجیبی می‌دهد: «با چه بودجه‌ای؟ با هیچ بودجه‌ای!»

البته وقتی با چشم‌های گرد شده از تعجب من مواجه می‌شود و کمی اصرار می‌کنم، جزئیات بیشتری در اختیارمان می‌گذارد:

«قبولی بودجه اولیه نداشت، اما طبیعتا در مسیر توسعه برایش خرج کرده‌ایم. برای شروع کار بزرگترین سرمایه‌ای که روی قبولی گذاشتیم وقت خودمان بود و شاید ۵ تا ۱۰ میلیون تومان هزینه؛ از جیب خودمان و هر زمان که پروژه ایجاب می‌کرد به آن پول تزریق می‌کردیم.»

ما رقیب نداریم

این مطلب را نیز بخوانید:  معرفی مجموعه علوم و مهندسی آب

میلانی در حوزه کاری قبولی ادعا می‌کند طی یک سال و دو ماهی که از انتشار اپ گذشته، هنوز هیچ رقیب «مستقیمی» ندارند. دلیل این ادعا اینجاست که بسیاری از اپلیکیشن‌های آموزشی، مبحث آموزش از طریق ویدیو یا برگزاری دوره‌های آنلاین را هدف قرار داده‌اند و قبولی به عنوان یک اپلیکیشن «آزمون‌ساز» تنها نمونه‌ای است که با مجوزهای لازم در ایران فعالیت می‌کند.

«هدف قبولی تسهیل آمادگی شما برای شرکت در یک آزمون است. سرویسی که امروز در قبولی می‌دهیم، یک خودآزمون محسوب می‌شود؛ محصولی که می‌تواند از کاربر آزمون بگیرد، به او مشاوره بدهد و بگوید که نقاط قوط و ضعفش کجاست و روی چه موضوعاتی باید بیشتر کار کند.»

متن کامل این مصاحبه در سایت دیجیاتو 

اپلیکیشن کنکور قبولی، بهترین اپلیکیشن کنکور و آزمون آنلاین و برنده جایزه مردمی در جشنواره وب و موبایل در سال 97

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *