متن پیش از نوروز شماره ۱

متن پیش از نوروز شماره ۱

تا هنوز نوروز درست و حسابی شروع نشده:

عید را ولش نکنید. ولش کنید نه خوش می گذرد، نه درس می خوانید، فقط هدر می رود.
عین آخر هفته هاست. همه ما یک تجربه‌های غریبی داریم در مورد هدر رفتن آخر هفته.
یعنی این مدلی که یک هفته کلاً در حال انتظاری که بشود پنجشنبه و هر روز می شماری چند روز مانده به خوشبختی. بعد خب خیلی ساده می شود پنجشنبه. تا بیای یک چیزی بخوری و یک چرتی بزنی و یک چیزی ببینی شده پنجشنبه شب، بعد جمعه صبح، بعد جمعه ظهر و بعد هم که طبیعتاً واویلا، جمعه عصر. حالا بیا و درستش کن. یک حالی می شود این عصر جمعه که آدم اصلا از خیر تعطیلی می گذرد که هیچ، اصلا گاهی در مورد سرشت زندگی بشر تجدید نظر می کند. این غم را هم که رد کنی می شود جمعه شب که آن هم شب غریبی است.
جداً برای آدم سوال می شود بقیه چکار می کنند؟ آخر هفته آنها هم همینقدر رویایی می گذرد؟ واقعیت این است که قبلا نمی شد خیلی راحت به این سوال پاسخ داد، چون ابزار خاصی وجود نداشت که هر کس در لحظه دارد دقیقاً کجاست. امروزه مردم خیلی راحت توضیح می دهند موضعشان در هر لحظه چیست. مخصوصاً با ورود این بحث استوری که دیگر جای هیچ شک و شبهه ای باقی نمی گذارد. طرف پنجشنبه ظهر اطلاع رسانی می کند که دارد رمان به انگلیسی می خواند و قهوه می خورد، عصرش دارد کنار گلدان به آلبر کامو فکر می کند، شبش با یک بیت شعر از دیوان شمس کنار آباژور اتاقش است. حالا اینها همه به کنار، همان آدم صبحش تو کافه عکس از صبحانه انگلیسی و یک جمله الهام بخش در مورد زندگی گذاشته. داریم مگه؟
این همه کار برای آخر هفته؟ داشتنش داریم، البته همه می دانیم این کارها هم یک مقدارش فیلم است. حالا ما نمی خواهیم اینقدرها هم در ایام نوروز الهام بخش باشیم، ولی می شود خیلی ساده یک برنامه هایی داشت و یک حرکت هایی زد. ما هم دنبال همین حرکت های ساده ایم. دنبال یک نوروزی که هم خوش بگذرد تا حدی، هم درس بخوانیم تا حدی، یک مقدار خیلی کمی هم وقت تلف کنیم که فشار نیاید. ما راضی نیستیم به شما فشار بیاید.
اصلا برای همین اینجاییم که به شما فشار نیاید.

 

این مطلب را نیز بخوانید:  آسان سخت نما | برای همه کنکوری ها

اپلیکیشن کنکور قبولی، بهترین اپلیکیشن کنکور و آزمون آنلاین و برنده جایزه مردمی در جشنواره وب و موبایل در سال 97

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *