قدرت کلمات در موفقیت

قدرت کلمات در موفقیت

همیشه زمانی که انگیزه خود را برای انجام هر کاری از دست می‌‌دهید بدانید که قدرت ذهن شماست که کاهش یافته نه توانایی‌هایتان. بدانید که اگر ذهنتان را به سمتی هدایت کنید که قدرت انجام کارها را به شما بازگرداند دیگر هیچ چیزی مانع شما نخواهد بود تا به هدف برسید. دو عامل بسیار مهم در تخریب انگیزه، از دست دادن اعتماد به نفس و ضعیف پنداشتن خود است و دیگری به تعویق انداختن مداوم کارها.
این دو عامل باعث میشود زمان زیادی از عمر خود را بیهوده تلف کنید. قدرت کلمات را دست کم نگیرید. بسیاری از مشاوران و روانشناسان برتر دنیا بزرگترین مشکلات روحی افراد را بدون دارو و درمان‌های رایج و تنها با جلسات مشاوره برطرف کردند. کلمات میتواند زندگی شما را عوض کند.
سعی کنید با افرادی معاشرت کنید که با کلامشان به شما انگیزه می‌دهند. کسانی که قدرت کلمات را درک می‌کنند و از آن برای بهتر کردن زندگی خود و دیگران استفاده می‌کنند. به خود بگویید که توانا هستید. بگویید که قدرت و توانایی انجام هر کاری که بخواهید دارید و هیچ مانعی شما را متوقف نمی کند. این جمله را با خود تکرار کنید تا به باورتان تبدیل شود.
برای خود استدلال قوی داشته باشید. برای انجام دادن یا جلوگیری از انجام هر کاری دلایل قوی و محکم داشته باشید به طوری که بتوانید خودتان را متقاعد کنید. داشتن دلیل محکم شما را مصمم‌تر خواهد کرد. به خودتان یادآوری کنید که لیاقت رسیدن به هر جایگاه مطلوبی را دارید. این را به باورتان تبدیل کنید که انسان با لیاقتی هستید و برای رسیدن به هر آنچه حقتان است باید تلاشتان را بیشتر کنید.
هیچ گاه نگویید که دیر شده و کاری ازتان ساخته نیست. در هر شرایطی که باشید و هر زمانی می‌شود تلاش کرد و مطمئن باشید با درایت و پشتکار میتوانید به موفقیت برسید. بدانید که در شرایط سخت ذهن شما نیز توانایی‌های خارق‌العاده بروز می‌دهد که شما را شگفت زده خواهد کرد. این را باور کنید و به خود اطمینان دهید. اجازه ندهید سختی‌ها به شما غلبه کند. هر چه سختی‌ها بیشتر باشد شما قوی تر می‌شوید.
هر چه مشکلات بیشتری سر راهتان باشد شما را برای حل آنها حریص‌تر می‌کند. آغوشتان را برای چالش جدید باز کنید. هر گره‌هی که باز می‌کنید شما را قوی تر خواهد کرد و حل چالش بعدی برایتان ساده‌تر خواهد شد. منتظر شرایط ایده‎‌ال نباشید. شرایط ایده‌آل هیچ گاه به وجود نمی‌آید. شما هستید که شرایط را تعیین می‌کنید. نگذارید شرایط بد در روند پیشرفت توقف ایجاد کند. هیچ نقشه و برنامه‌ای کامل نیست. به هیچ راهی صد در صد ایمان نیاورید. همیشه منتظر تغییر باشید و اگر به این نتیجه رسیدید که باید مسیر را عوض کنید نترسید. استقبال از تغییرات مثبت ویژگی افراد موفق است. از صفر شروع کنید. هیچ گاه از شروع دوباره نهراسید. اگر زمین خورده اید و مجبور هستید به نقطه آغازین بازگردید بدانید که تجربیات گذشته شما را چندین قدم به پیش خواهد برد و اگر راه جدیدی را امتحان می‌کنید بدانید که توانایی‌های درونیتان شما را پیش خواهد برد. هیچ گاه از نقطه صفر نهراسید.
بسیاری از افراد موفق از نقطه صفر شروع کردند و با تلاش و پشتکار به اهداف خود رسیدند. قدم به قدم به سمت هدف پیش بروید. شاید زمان طولانی برای رسیدن پیش رو باشد اما قدم‌هایی که طی کردید نوید رسیدن به مقصد را خواهد داد. به تلاش‌هایتان افتخار کنید. بدانید که همه چیز رفته رفته بهتر می‌شود زیرا شما قوی‌تر می‌شود. آغاز راه ممکن است تصور کنید که راه پیش رو انقدر سخت است که تا پایان دوام نمی‌آورید. کمی تحمل کنید. خواهید دید که روز به روز در حل مشکلات سر راهتان قوی تر خواهید شد. از شکست نهراستید. هر شکست پلی برای پیروزیست. به خاطر داشته باشید که شکست تنها در نتیجه است اما همان شکست راه را برایتان روشن کرده. بلند شوید و دوباره و صدباره تلاش کنید. از اشتباهات خود درس بگیرید . فرصت امتحان مجدد را از خود دریغ نکنید. اگر دیروز را از دست دادید بدانید که دیروز گذشته. هر چه بوده تمام شده و اگر غرق در دیروز باشید امروز را نیز از دست خواهید داد. تلاش امروز را دو برابر کنید. بدانید اگر کاری انجام میدهید که دشوار است، دشواری آن کار برای همه است. عده زیادی همزمان با شما در حال مبارزه هستند و اگر کار ساده‌ای بود که همه انجامش می‌دادند. بنابراین از این که در حال انجام کار سختی هستید به خود افتخار کنید و سعی کنید بهترین خود را نشان دهید. کار امروز را به فردا نیندازید. افکار منفی را دور بریزید و موفقیت‌های پیشین خود را به یاد بیاورید. همان کارهایی که همه می‌گفتند نمی‌شود و با تلاش شما شد. تمام تلاشتان را بکنید. بدانید پشیمانی بدترین حس آدمیست.

این مطلب را نیز بخوانید:  روش‌هایی برای افزایش اعتماد به نفس

نگذارید پس از اتمام کار فارغ از نتیجه افسوس بخورید که ای کاش فلان کار را میکردم. تصمیمات هیجان انگیز و پر ریسک بگیرید. جرات داشته باشید. آینده خود را در دست بگیرید. پشتیبانی خانواده و دوستان را از یاد نبرید. برای بهتر شدن حریص باشید و به موفقیت‌های خود قانع نشوید. بدانید که زندگی را تنها نتایج نمی‌سازد. راهی که پیموده‌اید و مجموعه تلاش هایتان همان پیروزیست. داستان سیمرغ را به خاطر بیاورید. سیمرغ هدفی بود که برای رسیدن به آن چندین پرنده مصمم شدند که راهی پر خطر را طی کنند. زمانی که به قله رسیدند آموختند که سیمرغ در واقع همان تلاش و اراده سی پرنده‌ای بوده که برای رسیدن به مقصود تلاش کردند و مقصود اراده و پشتکار و با هم بودن سی‌مرغ است.
معنای زندگی پیمودن راه و تلاش بی وقفه است و تنها نتیجه نیست که آینده را می‎‌سازد.

اپلیکیشن کنکور قبولی، بهترین اپلیکیشن کنکور و آزمون آنلاین و برنده جایزه مردمی در جشنواره وب و موبایل در سال 97

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *