قانون جاذبه و مراقبت از افکار

قانون جاذبه و مراقبت از افکار

کسی که کنکور در پیش دارد باید مراقب انتخاب‌های خود باشد، منظور ما فقط انتخاب رشته یا هدف یا کلاس کنکور نیست، انتخاب افکار از همه اینها مهمتر است.

ما در هر لحظه‌ای از زندگی در حال انتخاب کردن هستیم، انتخاب لباس، غذا، کلماتی که به زبان می‌آوریم، کسی که با او حرف می‌زنیم، جایی که می‌رویم، چیزی که می‌خوانیم و بسیاری انتخاب‌های دیگر. هر انتخابی عواقب خاص خودش را به دنبال دارد، عواقب و نتایج انتخاب افکار می‌تواند بسیار مهم باشد.

شاید در مورد قانون جاذبه چیزهایی شنیده باشید. این قانون می‌گوید هر چیزی که وارد زندگی ما می‌شود در اثر جذب خودمان است. تمام چیزهایی که در ذهن شما می‌گذرد بر اینکه واقعا چه چیزی را جذب کنید تاثیر دارند. قانون جاذبه به خواستن و نخواستن اهمیت نمی‌دهد، یعنی وقتی بیش از حد به چیزی که نمی‌خواهید فکر کنید باز هم آن را به سمت خود جذب خواهید کرد.

مسلما مراقبت از افکار کار آسانی نیست. یک راه برای تشخیص افکار خوب و تمرکز بر روی آنها، توجه به احساسات است. هر چه حس شما هنگام فکر کردن بهتر باشد، احتمالا فکر شما مثبت‌تر بوده و چیز بهتری را به زندگی خود جذب خواهید کرد.

امروز خیلی ها به این باور رسیده‌اند که خودشان دنیای خودشان را خواهند ساخت و آنچه در واقعیت رخ می‌دهد پژواک خواست و اراده‌ی خود آنها است.

پس شما کنکوری های سخت کوش، در کنار درس خواندن این نکته را هم فراموش نکنید که بسیار مثبت اندیش باشید و افکار مثبت را به ذهنتان راه دهید. مثبت اندیشی به معنای انکار موانع و مشکلات نیست، بلکه به معنی نادیده گرفتن آنها و تمرکز روی داشته‌ها است.

این مطلب را نیز بخوانید:  آیا انگیزه در موفقیت نقش دارد ؟

اپلیکیشن کنکور قبولی، بهترین اپلیکیشن کنکور و آزمون آنلاین و برنده جایزه مردمی در جشنواره وب و موبایل در سال 97

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *