عید فرصتی برای جبران

عید فرصتی برای جبران

تعطیلات نوروز،فرصت جبران کنکور

نوروز برای کنکوری‌ها بهترین فرصت جبران کنکور است. فرصتی برای برنامه ریزی دقیق و جبران عقب ماندگی‌های درسی. در زمان طولانی تعطیلات با برنامه‌ای منسجم و اراده‌ای قوی می‌توان چندین پله از سطح قبلی خود بالاتر رفت. زمان طولانی ۱۳ یا ۱۵ روز تعطیلات دقیقا همان فرصتی است که می‌توان برای رسیدن به جایگاهی که آرزویش را داشتید از آن استفاه کرد.
این روزها با نوروز سال‌های پیش تفاوت بسیار دارد، می‌توانید با برنامه‌ریزی، تصمیم و اراده قوی و هماهنگی خانواده همه چیز را به نفع خود تغییر دهید. به یاد داشته باشید که این روزها ۲۴ ساعت کامل را در اختیار دارید. ۸ ساعت خواب کامل برای خود در نظر بگیرید. ۸ ساعت درس بخوانید و ۸ ساعت تفریح کنید.
با چنین رویکردی می‌توانید نوروز امسال را نیز خوش بگذارید. اما زمان تلف شده نداشته باشید. به طور مثال با خانواده مشورت کنید و در برخی دید و بازدیدهایی که می‌توانید حذف کنید حضور نداشته باشید. همه سریال‌های نوروزی را موظف نیستید ببینید! برنامه تفریحات را طوری تنطیم کنید که از ۸ ساعت طولانی‌تر نشود.
اگر فکر می‌کنید در این مدت امکان تفریح وجود ندارد باید یادآوری کنیم که در این مدت می‌توان ۴ فیلم دید، مسافتی طولانی برای سفر طی کرد و در بسیاری از مهمانی‌ها حضور یافت. بنابراین برنامه ریزی می‌تواند هم شما را از کیف نوروزی محروم نکند و هم اهدافتان را پیش ببرد.

کنکوری‌ها به سه دسته تقسیم می‌شوند. یک عده که تا حالا درس نخوانده اند دوم آنهایی‌که کم و یا نامنظم درس خواندند سوم کسانی‌که خوب درس خواندند اما فرصت جمع بندی نداشتند. تمامی اینها دانش آموزان سال چهارم یا سومی‌ها هستند که داوطلب کنکور امسال خواهند بود. آگاه باشید که این آخرین فرصت است که می توانید یک برنامه ریزی تکمیلی جامع را پیش ببرید.

این مطلب را نیز بخوانید:  کفش هایم کو ؟

برای دوران عید برنامه روزانه بگذارید: آیا درسها را خلاصه نویسی کرده اید؟ آیا به اندازه کافی تست زده اید، آیا دورس پایه را تمام کرده اید؟ اگر جوابتان منفی است  زمان آن است که برای جبران عقب ماندگیهایتان از فرصت تعطیلات حداکثر استفاده را ببرید ما به شما پیشنهاد می کنیم که در برنامه روزانه:
۱- هر روز درس بخوانید .
۲- مبحث مشخصی از هر درس را انتخاب کنید
۳- دروس را جمع‌بندی کنید
۴- برای تست زنی زمانبندی کافی در نظر بگیرید.
۵- برای اینکه سریع‌تر پیشرفت کنید نقاط ویژه آموزشی در ذهن داشته باشید.
۶- زمان مناسبی را صرف چندباره خوانی بکنید.

روزهای باقی مانده تعطیلات را غنیمت بدانید از همین امروز شروع کنید و با بیشترین توان خود پیش بروید. هر روز مقداری از وقت را برای تست زنی اختصاص دهید، قسمتی را برای جمع‌بندی. سپس به سرغ دورس عقب مانده بروید. آنها را اولویت بندی کنید. شرایط آرام و ساکت را برای دروسی بگذارید که نیاز به تمرکز بیش‌تر دارند و زمان‌هایی که کمی شرایط درس خواندن سخت‌تر است لغت حفظ کنید یا دروس ساده‌تر بخوانید.
سعی کنید در ذهن خود تمامی آنچه را می‌خوانید بخوانید مرتب کنید و هر زمانی که پیدا کردید هدر ندهید. برنامه روزانه تعطیلات خود را مرور کنید. پر است از ساعات طلایی و با ارزش که تا الان تلف کردید اما از امروز قرار است همین زمان‌ها برایتان سرنوشت‌ساز شود.

 

اپلیکیشن کنکور قبولی، بهترین اپلیکیشن کنکور و آزمون آنلاین و برنده جایزه مردمی در جشنواره وب و موبایل در سال 97

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *