عادات مفید فکری و فواید آن برای داوطلبان کنکور

عادات مفید فکری و فواید آن برای داوطلبان کنکور

آیا داشتن عادات مفید فکری میتوان به داوطلبان کنکور کمک کند؟ در پاسخ به این سوال با قطعیت می‌توان گفت بله. اگر ابتدا برای خود هدفی را مشخص کنید و در جهت همان برنامه ریزی نمایید، عادات مفید فکری به دردتان می خورد.

هدف- قبول شدن در کنکور ۹۷

مرحله اول– خوب و مفید درس بخوانید.

مرحله دوم – حداقل ۸ ساعت در روز را به مطالعه اختصاص دهید.

مرحله سوماپلیکیشین قبولی را دانلود و شروع به تست زدن کنید. همین.

به‌ همین سادگی! اهداف که مشخص شود، اجرای کار آسانتر می‌شود.

ساده‌سازی مسائل و امور یکی از بهترین عادتهای مفید فکری است. ما برای انجام کار از سه قانون مفید بهره می بریم.

قانون اول : در دل آشفتگی، نظم وجود دارد

نظم زاییده آشفتگی‌هاست است. این قانونی است در فیزیک کوانتوم مطرح شده.
(در هر بی نظمی نظمی وجود دارد)

قانون دوم : ناهماهنگی‌ها را منظم کنار هم بچینید

ملودیهای خوش آهنگ از بین نتهای ناهماهنگ ایجاد می شود.

قانون سوم: در هر دشواری فرصتی نهفته است

موفقیت در زندگی و رسیدن به هدف، مستلزم انجام کارهای خارق العاده نیست. مثلا لزومی ندارد که هر روز بوکس تمرین کنیم یا از دیوار صاف بالا رویم. گره ها را یکایک باز کنید تا ریسمانی صاف و یکدست پیش رویتان قرار بگیرد.

پاکسازی کنید

اگر به گوشی همراهتان نگاه کنید چند ده برنامه روی صفحه آن می بینید که سال تا سال مورد استفاده شما نیست. به جرات می توان گفت که صفحه گوشی شما با توجه به فرهنگی که ما در آن زندگی می کنیم بی شباهت به بسیاری از جنبه های زندگی ما نیست. در حال حاضر در کجا قرار دارید؟ در محل کار یا خانه؟ نگاهی به دور و بر خود بیاندازید اشیا بسیاری را می بینید که عملا غیر قابل استفاده هستند و صرفا فضا را اشغال کردند. ذهن ما هم همین گونه است. مملو از تفکرات به درد نخور و بی مصرف، اما همه آنها چه بسا بیشترین جا را در ذهن ما اشغال کردند. مثلا فکر کردن به اینکه فلان تیم ببرد ویا ببازد و یا فلانی از من خوشش نیاید یا همسر فلانی بینی اش را عمل کرده است. اینها افکار بدردبخوری نیست، هیچ فایده‌ای ندارد فقط گوشه ای از ذهن ما را اشغال میکند.

به محیط‌های آرام پناه ببرید

شما هم گاه‌بگاه احساس می‌کنید که نیاز دارید به محیط‌های دنج بروید، جاهای که خلوت آرام و تمیز هستند. تا به حال فکر کرده اید چرا چنین است؟ به این دلیل که در این مکانها آرامش دارید و ذهنتان در گیر نیست. به همین سادگی.

این مطلب را نیز بخوانید:  قدم اول ، هدف

اما همه ما در ساحل دریا ویا در کنار جنگل زندگی نمی‌کنیم پس برای رسیدن به آرامش باید امکانات تغییر فراهم بیاوریم تا وضیعت تغییر کند، ذهن ما هم چنین است. باید برای تغییر ذهنیتها امکان تغییر را فراهم کنیم.

ذهن ما نیاز به نظم و ترتیب دارد. همانگونه که هرج و مرج در زندگی روزمره سبب آشفتگی می شود وقت و انرژی را به شکل مضاعف به هدر می دهد همانگونه هم ذهنییت آشفته امکان تغییر را از فرد سلب می کند. بنابر این ابتدا باید بر عامل هرج و مرج فائق بیایم و نظم و ترتیب را جایگرین کنیم برای مثال، اگر کمد شما آشفته باشد جا کم می آورید و در صورت مرتب کردن با جاهای خالی بیشتری مواجهه می شوید ذهن ما نیز دقیقا همینگونه است.

تغییرات کوچک  ایجاد کنید

ایجاد تغییر اصولا کار آسانی نمی باشد. البته تغییرات فیزیکی در خانه به مراتب از تغییرات ذهنی آسانتر است. راه حل آن است که با تغییرات کوچکتر شروع کنیم. بدین ترتیب خستگی و واماندگی را که در نتیجه تغییرات کلی حادث می شود تجربه نخواهیم کرد. یکی دیگر از اثرات مثبت تغییرات کوچک آن است که در صورت مفید نبودن امکان بازگشت و ساختن دوباره آسانتر می شود.

اصول زیر را در حین اصلاح در نظر داشته باشید

  1. یا استفاده کنید و یا دور بیاندازید؛ افکارتان اگر مفیدند آنها را بعمل در آوردید در غیر این صورت آنها را از ذهنتان پاک کنید.
  2. یک نقطه از خانه را در نظر بگیرید که فقط در آن کتاب نگهداری بشود.
  3. جایی را در خانه در نظر بگیرید که مخصوص اشیایی باشد که لازم نداریم.
خلاصه
عادات مفید فکری و فواید آن برای داوطلبان کنکور
موضوع
عادات مفید فکری و فواید آن برای داوطلبان کنکور
توضیح
آیا داشتن عادات مفید فکری میتوان به داوطلبان کنکور کمک کند؟ در پاسخ به این سوال با قطعیت می‌توان گفت بله. اگر ابتدا برای خود هدفی را مشخص کنید و در جهت همان برنامه ریزی نمایید، عادات مفید فکری به دردتان می خورد. هدف- قبول شدن در کنکور 97 مرحله اول- خوب و مفید درس بخوانید. مرحله دوم - حداقل 8 ساعت در روز را به مطالعه اختصاص دهید. مرحله سوم- اپلیکیشین قبولی را دانلود و شروع به تست زدن کنید. همین. به‌ همین سادگی! اهداف که مشخص شود، اجرای کار آسانتر می‌شود.
نویسنده
نام منتشر کننده
قبولی
لوگو منتشر کننده

اپلیکیشن کنکور قبولی، بهترین اپلیکیشن کنکور و آزمون آنلاین و برنده جایزه مردمی در جشنواره وب و موبایل در سال 97

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *