سوگواری و این حرف ها (قسمت اول)

سوگواری و این حرف ها (قسمت اول)

یک وقت هایی هم می شود که وقت شکست خوردن آدم است. برای یک درسی چیزی نشسته ای و
دِ بخون، حالا جواب سوال ها را که چک می کنی می بینی وضعیت خیلی تراژیک است. یعنی یک محاسبه سرپایی نشان می دهد اگر همه تست ها را ندید می زدی گزینه سه، درصد خیلی بهتری در می آمد.
حالا این هیچی، جواب چندتا را هم شک داشتی گزینه دو می شود یا سه، چون صد در صد مطمئن بودی که قطعا یک نمی شود. بعد می بینی اتفاقاً دقیقا یک می شده. حالا اشکالش هم این است که یک تست و دو تست هم نیست که بگویی این چندتا موضوع خاص را بلد نبودی و این حرفها. راه بعدی دلداری دادن این است که آماده نبوده ام و این حرفها، که آن هم می بینی کاملاً آماده بوده ای و در واقع هنرت این بوده که با آمادگی کامل این همه را غلط غلوط جواب داده ای.
یک چند تا راه دلداری دیگر هم می شود جور کرد که عملاً فایده ای ندارد. یعنی شاید به بقیه بتوانی بقبولانی که دیوار کج بوده، اما خودت پیش خودت می دانی که در انجام حرکات نمایشی (رقص سابق) ضعیف ظاهر شدی.
مساله ما همین است. می خواهیم ببینیم وقتی خوب دیگران را متقاعد کردیم که ایراد فنی پیش آمده و این نمره، نمره واقعی ما نیست آن وقت با این ناراحتی خودمان چکار کنیم. اینجاست که می خواهیم یک کاری تمرین کنیم به نام سوگواری. اتفاقاً راه حل است، یعنی در واقع یکی از گام های حل مساله است. وقتی ناراحتیم، باید تمرین کنیم که بتوانیم به عنوان گام نخست سوگواری کنیم. بعداً بیشتر در موردش حرف می زنیم که چگونه و چقدر و کجا و این حرفها.

این مطلب را نیز بخوانید:  معرفی رشته علوم اقتصادی

اپلیکیشن کنکور قبولی، بهترین اپلیکیشن کنکور و آزمون آنلاین و برنده جایزه مردمی در جشنواره وب و موبایل در سال 97

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *