ستون مهره ها در دانش آموزان چه می گوید؟

ستون مهره ها در دانش آموزان چه می گوید؟

از جمله عوامل اختلال در رشد استخوانی کودکان، کمبود ویتامین ها وکلسیم است. بعضی از ویتامین‌ها مثل ویتامین  ‌DوA تاثیر تعیین کننده‌ای بر فرم استخوانی بدن دانش آموزان می‌گذارد.

از دیگر عوامل کمبود فسفر است،کمبود کلسیم و فسفر  اگر حاد باشد به راشیتیسم یا نرمی استخوان منجر می‌گردد در حالی که در بسیاری از موارد کمبود این دو ماده غذایی به همراه کمبود ویتامین‌ها باعث میشود تا فرد در بزرگسالی مستعد شکستگی استخوان باشد.

حمل بار سنگین:

اغلب دانش آموزان هنگام رفتن به مدرسه، کوله باری از کتاب ولپ تاپ وغیره با خود حمل می‌کنند. در حالی که در طول روز نیاز به همه آنها را بسیار کم احساس می‌کنند، حمل این کوله‌ها که اغلب استاندارد نیستند و به روش صحیحی روی شانه‌ها قرار نمی‌گیرند،‌‌ خود عامل مهمی در تغییر فرم بدن دانش آموزان است، زیرا حمل این بار چند روز در هفته و هر روز چندین ساعت است.

برای حمل این بار بهتر است وزن کوله بین دو شانه به طور مساوی تقسیم شود. وزن کیف ویا کوله حداکثر باید سیزده در صد وزن دانش آموز باشد.

از ورزش های که احتمال دارد باعث اختلال در مهره ها در دوران کودکی و نوجوانی بشود یکی ورزش ژیمناستیک است.

اگر در کودکان متوجه درد ستون مهره‌ها شدید به هیچ عنوان نادیده نگیرید و آنرا به حال رشد بودن کودک مرتبط نسازید. در این مواقع ضروری است تا با پزشک مشورت کنید.

ورزش در هفته:

در هفته سه بار به همراه فرزندتان ورزش کنید.همراهی شما ساعتی دلپذیر برای فرزندتان می‌سازد.سن وشرایط کودک تعیین کننده نوع ورزشی است که او باید انجام دهد.


ستون مهره ها دردانش آموزان

زمان بازنگری در وضعیت جسمانی کودک:

این مطلب را نیز بخوانید:  معضلات ایده آل گرایی (قسمت دوم)

اولین باز نگری را در بدو ورود به مدرسه به طور مفصل انجام دهید، با مراجعه به پزشک از چگونگی قد و وزن کودک، تراز بودن شانه‌ها وصحیح راه رفتن کودک خود اطمینان حاصل کنید.

در صورتی که در قامت کودک شما به دلایل بالا مشکلی ایجاد شده باشد، در همین دوران کودکی حل آن بسیار آسان تر خواهد بود.

پایش دانش آموزان در دوران تحصیل:

بهتر است دانش آموزان در طول دوران تحصیل به صورت دوره‌ای توسط مدرسه و‌‌یا والدین به لحاظ مشکلات استخوانی بررسی شوند، باور این موضوع آسان نیست، اما در یک تحقیق بعمل آمده مربوط به یکی از مدارس مشخص شد که سی تا سی وپنج در صد دانش آموزان دختر و‌‌‌‌‌ هیجده درصد دانش‌آموزان پسر دارای  اختلال در ستون مهره ها هستند، این در حالی است که این اختلال حتی در دانش‌آموزان ورزشکار نیز قابل مشاهده است.

اپلیکیشن کنکور قبولی، بهترین اپلیکیشن کنکور و آزمون آنلاین و برنده جایزه مردمی در جشنواره وب و موبایل در سال 97

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *