زمان شروع درس خواندن برای کنکور

زمان شروع درس خواندن برای کنکور

بسیاری از داوطلبان جدی و پرتلاش کنکور از تابستان قبل از کنکور برنامه مطالعاتی روزانه مناسبی برای خود تنظیم می‌کنند و طبق همان برنامه نیز پیش می‌روند. آنها تمام توان و نیروی خود را به کار می‌گیرند و در پایان تابستان به همه یا بیشتر اهداف مطالعاتی خود می‌رسند.
با شروع پاییز چه این افراد و چه افرادی که تابستان را از دست داده‌اند در نقطه شروع سال تحصیلی قرار می‌گیرند. برخی از داوطلبان کنکور مهر ماه را نقطه آغاز می‌دانند و تابستان را فصل درس خواندن نمی‌دانند. به نوعی می‌توان گفت این افراد تا مهر از راه نرسد درس خواندنشان نمی‌آید.
عده‌ای نیز قصد داشتند تابستان درس بخوانند و برنامه هم ریخته بودند ولی محدودیت‌های زمانی، عدم تمرکز، مسافرت و مهمانی و هزار دلیل دیگر منجر به این می‌شود که به بیشتر برنامه خود عمل نکنند.
در جلسات مشاوره، برنامه‌ریزی مشخص شده است این گروه گاهی با شروع مهر ماه دچار یاس و ناامیدی می‌شوند. در جلسات مشاوره آنلاین درسی همیشه به این دسته از داوطلبان توصیه می‌کنیم که گرچه اندوخته‌های تابستان خیلی خوب است ولی شروع در مهر ماه نیز برای موفقیت در کنکور دیر نیست.
مهم این است که بعد از این تمام تلاش خود را در این ماراتن علمی به کار گیرید. وقتی یک ورزشکار مدتی از میدان رقابت عقب می‌ماند و دوباره باز می‌گردد، گرچه در آغاز نیاز به تلاش مضاعفی دارد ولی نیازی به این ندارد که تمام تمرینات و اصول را از آغاز بیاموزد و اجرا کند.
دانش آموز هم در سال‌های تحصیل درس‌ها را خوانده و امتحان داده است، پس اصول مطالب را بلد است و نیاز به مرور آنها و کسب مهارت‌های تست زنی و سرعت عمل دارد. شاید فراغت تابستان کمی دانش آموز را از رقابت دور کرده باشد، ولی بسیارند کسانی که با شروع سال تحصیلی چنان قدرتمند شروع به درس خواندن برای کنکور می‌کنند که تمام عقب افتادگی‌های قبلی را جبران می‌کنند.
شما در شروع زمان درس خواندن، نیاز به مصرف انرژی و تلاش بیشتر دارید تا روی درس خواندن تمرکز کنید و ضمنا ناامید نشوید. اگر درس خواندن برای شما سخت بود و به کندی پیش می‌رفتید ناامید نشوید. این دوره حکم گرم شدن ذهن شما را دارد و وقتی شما از نظر ذهنی برای کنکور آماده شدید، سرعت و کیفیت درس خواندنتان بالا می‌رود.

این مطلب را نیز بخوانید:  مدیریت توانایی‌ها

تابستان و پاییزگذشته است و اکنون که در اوایل فصل زمستان هستیم کافی است تصمیم جدی بگیرید، همت کنید و ایستادگی به خرج دهید، موفقیت در انتظار شما است.

تجربه‌ی سال‌ها کنکور به مشاوران درسی نشان داده است برخی دانش‌آموزان زودتر از سایرین شروع به درس خواندن می‌کنند ولی به دلیل نداشتن پشتکار و ایستادگی به موفقیت نمی‌رسند.
همچنین برخی دانش‌آموزان، بازه زمانی کمتر، و صد البته کافی را در نظر می‌گیرند و به دلیل اتخاذ برنامه مطالعاتی روزانه عالی و ایستادگی در برابر مشکلات و ناامیدی‌های احتمالی به موفقیت دلخواه خودشان دست می‌یابند.
پس چه زود شروع به درس خواندن می‌کنید و چه کمی دیرتر، به خاطر داشته باشید ایستادگی حرف اول را می‌زند.

اپلیکیشن کنکور قبولی، بهترین اپلیکیشن کنکور و آزمون آنلاین و برنده جایزه مردمی در جشنواره وب و موبایل در سال 97

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *