رشته های پردرآمد در ایران

رشته های پردرآمد در ایران

رشته های پردرآمد در ایران واقعا کدام رشته ها هستند؟ همه دانش آموزان برای انتخاب رشته دانشگاهی خود حداقل یک بار به این مورد فکر کرده اند، چراکه درآمد برای همه افراد حائز اهمیت است و یکی از مواردی است که به آن اهمیت می‌دهند. البته همه رشته ها در صورتی که علاقه زیادی به آن داشته باشید دارای درآمد خوبی است، ولی در این بین یک سری مشاغل احتمال داشتن درآمد خوب بالاتری دارند که در این مطلب به آن ها خواهیم پرداخت.

اگر کمی به گذشته نگاه کنیم، رشته های مهندسی همیشه جزء رشته های پردرآمد در ایران بودند، ولی این درصد در حال حاظر اندکی کمتر شده و شاید به اندازه قدیم به صورت کلی رشته پردرآمدی نباشد، البته این مورد در مورد همه رشته های مهندسی نیست، بلکه کلیت این رشته ها مد نظر است.

اولین رشته پردرآمد مورد نظر که می‌خواهیم در مورد آن صحبت کنیم، رشته کامپیوتر و IT است. آی تی مخفف information technology یا فناوری اطلاعات است و شاخه مهمی در کامپیوتر است. شاخه های محبوب در رشته کامپیوتر، نرم افزار و آی تی هستند که معمولا در انتهای تحصیل، درآمد خوبی هم برای فارق التحصیلان دارند.

همانطور که می‌دانید، هر روز درحال مشاهده پیشرفت نرم افزار ها، اپلیکیشن ها و سایت ها هستیم و سرعت پیشرفت این موارد غیر قابل چشم پوشی است. تمام این برنامه ها و سایت ها نیاز به یک کارشناس کامپیوتر و برنامه نویس دارد، پس چندان دور از ذهن نیست اگر این رشته ها را جزء رشته های پردرآمد در ایران حساب کنیم.

رشته مدیریت و MBA دومین رشته پردرآمدی از مجموعه رشته های پردرآمد است که تصمیم داریم به آن بپردازیم. هر مجموعه ای برای رسیدن به موفقیت لازم است مدیر لایقی داشته باشد، این نیاز به مدیر لایق باعث می‌شود تا ذهن ها به سمت فارق التحصیلان این رشته ها برود. در گذشته شاید مدیریت یک مجموعه یا بخشی از آن نیاز به تحصیلات خاصی نداشت ولی الان همه به اهمیت یک مدیر لایق پی برده اند و سعی در استخدام مدیران تحصیل کرده و لایق دارند. پس اگر به این رشته ها نیز علاقه دارید، شاید لازم نباشد چندان نگران درآمد باشید.

این مطلب را نیز بخوانید:  معرفی رشته معماری

پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی… این سه رشته به باور اکثریت دانش آموزان کنکوری بهترین رشته ها هستند و درآمد فوق العاده ای دارند. این باور در واقعیت صحیح است، اما لازم است به این فکر شود که برای موفقیت در هر رشته ای نیاز به خوب بودن فرد است. شاید بگویید درآمد یک پزشک همیشه عالی است، ولی واقعیت این است که آن دکتر باید دکتر خوبی باشد تا بتواند درآمد خوبی داشته باشد و این خوب بودن در تخصصش جز توسط علاقه وی به رشته اش به وجود نمی‌آید. پس در این رشته ها در صورتی که واقعا علاقه داشته باشید، می‌توانید موفق شوید و درآمد خیلی مناسبی داشته باشید.

علوم آزمایشگاهی یک رشته دیگر است که در حوزه تحقیقات است. یک متخصص علوم آزمایشگاهی مسئول آزمایش نمونه ها و کشف بیماری های جدید و مشکلات است. این رشته با توجه به تنوع بیماری ها در سال های اخیر و به طبع آینده، شغل بسیار مهمی به حساب می‌آید و می‌تواند در صورتی که به آن علاقه داشته باشید، درآمد خوبی هم برای شما داشته باشد. به طور کلی رشته های پیراپزشکی رو به پیشرفت خوبی هستند و احتمال موفقیت در آن ها چندین برابر قدیم است.

خلاصه
رشته های پردرآمد در ایران
موضوع
رشته های پردرآمد در ایران
توضیح
رشته های پردرآمد در ایران کدام رشته ها هستند؟ همه دانش آموزان برای انتخاب رشته دانشگاهی خود حداقل یک بار به این مورد اندیشیدند. رشته های پردرآمد:
نویسنده
نام منتشر کننده
نرم افزار تست کنکور قبولی
لوگو منتشر کننده

اپلیکیشن کنکور قبولی، بهترین اپلیکیشن کنکور و آزمون آنلاین و برنده جایزه مردمی در جشنواره وب و موبایل در سال 97

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *