دستورالعمل تست زدن برای کنکوری ها

دستورالعمل تست زدن برای کنکوری ها

خواندن برای کنکور تنها معطوف به دانستن و یادگیری مطالب نیست، سعی در دستیابی به مهارت تست زنی و دانستن اشتباهاتی که اغلب هنگام کنکور مرتکب می‌شویم تنها راهی است که شما را به رتبه‌های بهتر نزدیک می‌کند.

برای دستیابی به مهارت لازم در آزمون باید دستورالعمل‌های مشخصی را پیگیری کنید. دانش‌آموزان علاوه بر بالا بردن اعتماد بنفس و تمرکز خود و دستیابی به توانایی‌های لازم برای حل تست نیاز به دستورالعملی دارند که آنها را از دام‌های کنکور نجات دهد.

۱-  ماکزیمم درصد خود را منطقی تعیین کنید

دانش آموزان باید توجه کنند که هدف‌گذاری برای رسیدن به درصد ۱۰۰ کار هوشمندانه‌ای نیست. نگاهی به کارنامه رتبه‌های برتر سال گذشته بیندازید، کم‌تر دیده می‌شود که در کارنامه، فردی به ۱۰۰ درصد مسائل پاسخ داده باشد. بنابراین هدف خود را بر ماکزیمم درصدی که می‌توانید بزنید تنظیم کنید. این درصد لزوما صد نیست, منطقی عمل کنید.

۲- تست زنی تصادفی

همه سوالات را به یک چشم نگاه نکنید. بعضی سوالات ساده و برخی مشکل هستند. سوالات ساده را اول پاسخ دهید. برای این کار نیاز خواهید داشت که علامت گذاری را با دقت انجام دهید. بنابراین ابتدا نگاه کلی به سوالات انداخته و سوالاتی که به نظر ساده می‌آید را شماره گذاری کنید. با این کار مطمئن خواهید بود که به تمام سوالاتی که ممکن بود بلد باشید پاسخ مناسب را داده‌اید.

 

دستورالعمل تست زدن برای کنکوری ها

۳-  آب کافی به مغز برسانید

سر جلسه امتحان نوشیدن آب بسیار حیاتی است، یکی از نکاتی که بسیاری از داوطلبان کنکور نمی‌دانند اهمیت نوشیدن آب است. مغز برای عملکرد بهتر نیاز شدید به آب دارد. بهترین کار سر جلسه امتحان همراه داشتن یک بطری آب است. به یاد داشته باشید به ازای هر ۱۵ دقیقه چند نفس عمیق بکشید و چند جرعه آب بنوشید.

۴- تست به تست پیش بروید و نگران هیچ چیز نباشید

این مطلب را نیز بخوانید:  خواب و زنگ ساعت

ممکن است شرایطی پیش آید که شما با چند سوال متوالی مواجه شوید که پاسخ آنها را نمی‌دانید. موجی از افکار منفی به سراغتان می‌آید که از پاسخگویی به باقی سوالات باز می‌مانید. این موج منفی ناشی از مقایسه است.

شما پیش خود فرض کرده‌اید که دیگران به همه سوالات پاسخ دادند و شما توانایی پاسخ‌گویی را از دست داده‌اید. خود را با دیگران مقایسه نکنید. جالب است بدانید که اغلب افراد شرایط شما را دارند. کسانی که در این شرایط توانستند تمرکز خود را حفظ کنند و به کار خود ادامه دهند موفق خواهند بود.

۵- سوخت کافی در اختیار مغز بگذارید

به یاد داشته باشید حتما شکلات یا خرما به جلسه کنکور ببرید. پس از تنفس عمیق و پیش از نوشیدن آب، شکلات سوخت لازم برای بالا بردن عملکرد مغز را در اختیار مغز خواهد گذاشت.

اپلیکیشن کنکور قبولی، بهترین اپلیکیشن کنکور و آزمون آنلاین و برنده جایزه مردمی در جشنواره وب و موبایل در سال 97

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *