تکان‌های کوچک

تکان‌های کوچک

گاه تغییرات خیلی کوچک و پیش پا افتاده، منجر به تغییرات بزرگ در حال آدم می شوند. همه ما یک وقت هایی خیلی خسته و بی انگیزه می شویم. در واقع دیگر حالی به آدم می ماند؟ نه والا.
و یا احوالی به آدم می ماند؟ نه بلا.
اما خیلی بزرگش می کنیم، یعنی فکر می کنیم برای خارج شد از این حال باید خیلی چیزها عوض شود و کل دنیا باید یک تکانی بخورد. اینطور نیست. گاه با یک تکان ریز ماجرا حل می شود. خستگی های خیلی زیاد ذهن نیاز به استراحت های خیلی زیاد ندارند. بی انگیزگی های خیلی زیاد هم نیاز به تنوع های عجیب و غریب ندارند. این بار که حس کردید ذهنتان نا ندارد، میزتان یا اتاقتان را مرتب کنید. در حد نیم ساعت. چند وسیله اضافی را حذف کنید برود پی کارش.
می بینید خیلی ساده از این رو به آن رو شدید. یا اگر حس می کنید خیلی همه چیز تکراری شده، تصمیم های عجیب و غریب برای زندگی و آینده تان نگیرید. بروید فروشگاه لوازم التحریر و یک خودکار جدید برای خودتان بخرید. یک رنگ و مدلی که تا حالا نداشته اید. یا کارهای دیگری که هم ساده باشند و هم جدید. مثلا رفتن به مغازه و گرفتن یک بستنی جدیدی که تا بحال نخورده اید (طبیعتا وانیلی کیلویی نه). یا ساده تر از آن حتی: خریدن یک شامپوی جدیدی با رایحه ای که نداشته اید. الان شامپوها خیلی بهتر شده اند. شامپوی همه چیز داریم و تقریبا به چیزی نه نگفته اند.
یک زمانی صحبت کردن از چه شامپویی شوخی بدی بود با این حوزه. حالا شما ذهنتان نرود سمت شامپو و اینکه چه ربطی به کنکور دارد، منظور این بود که حتی بوهای جدید هم ذهن را سرحال می کنند. این راه حل های ساده را دست کم نگیرید. گاهی یک تنوع ساده و یک تکان ساده تغییر های بزرگی در حال شما ایجاد می کنند.

این مطلب را نیز بخوانید:  اولین چیز یا بهترین چیز

اپلیکیشن کنکور قبولی، بهترین اپلیکیشن کنکور و آزمون آنلاین و برنده جایزه مردمی در جشنواره وب و موبایل در سال 97

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *