تاثیر قانون جذب و کنکور سراسری

تاثیر قانون جذب و کنکور سراسری

احتمالا تا الان راجع به قانون جذب شنیده اید، شاید در این مورد آگاهی های نیز داشته باشید، اگر چه خیلی از افراد به این موضوع اعتقادی ندارند یا حداقل برایشان تفاوتی نمی‌کند. این در حالی است که متاسفانه توده مردم اطلاعاتی در این زمینه ندارند ویا اطلاعاتشان ناقص ویا نادرست است. در این مقاله ما می‌خواهیم تاثیر قانون جذب به ویژه در کنکور سراسری را توضیح دهیم.
نکته‌ای که باید در ابتدا به آن اشاره کنیم آن است که در برخی مسائل آگاهی ناقص و محدود به مراتب مخرب‌تر از نا‌آگاهی است. اگر شخصی اطلاعات ناقصی از مسائل داشته باشد به دنبال بیشتر دانستن و حل گره‌های ذهنی خود نمی‌رود و در همان آگاهی ناقص و اندک خود باقی می‌ماند.
در مورد قانون جذب نیز آگاهی‌های نادرستی وجود دارد که ذهن را از مسیر اصلی منحرف خواهد کرد. در این مقاله قصد داریم از دریچه‌ای منطقی به تاثیرات قانون جذب نگاه کنیم.

چگونه از قانون جذب در کنکور سراسری استفاده می‌شود؟

قطعا شما می‌دانید که برنامه‌ریزی مناسب، فضای آرام زندگی، مدرسه مناسب و مشاور آگاه و دلسوز بر چگونگی موفقیت تاثیر دارد اما اینها تنها دلایل موفقیت نیستند.
خواست واقعی و باور حقیقی از دلایل بارز موفقیت هستند. قانون جذب در کنکور با همین دو عامل شما را به سمت موفقیت سوق می‌دهد . هر گاه این دو عامل یعنی خواستن و باور داشتن با هم همراه و هم زمان شوند، گامی ‌اساسی در جهت موفقیت برداشته شده است.
حتما شما می‌گویید که همه آنهاییکه در کنکور شرکت می‌کنند خواستشان قبولی در رشته‌ها و دانشگاه‌های خوب است اما از بین میلیون‌ها نفر تنها تعداد کمی می‌توانند موقعیت آینده را مجسم کنند و باور داشته باشند که روزی به آن دست می‌یابند. قانون جذب کمک می‌کند که شما در بدترین موقعیت خودتان را برای رسیدن به هدف آماده کنید و شاهد رشد و پیشرفت قابل توجهی باشید.

بهره‌بردن از قانون جذب

کلاس خودتان را در ذهن مجسم کنید. بچه هایی‌که بهتر درس می‌خوانند بیشتر به مسایل درسی فکر می‌کنند و دوستان دیگر شما که به نقاشی و ورزش علاقمندند و در این دو رشته نمره‌های بهتری می‌گیرند. اوقات و افکارشان بیشتر به این دو موضوع معطوف می‌شود. نقطه‌ای که باید به آن توجه کنیم این است که آیا ما به طور مشخص و کاربردی به یک مسئله خاص فکر می‌کنیم؟ آینده شغلی و رشته مورد علاقه افکار بسیاری از افراد را به خود مشغول می‌کند اما آیا این دو تنها مسائلی هستند که ذهن ما را به خود مشغول کرده؟ آیا هم زمان موضوعات پیش پا افتاده و کم اهمیت افکار اصلی را به حاشیه نمی‌برد؟
مسلم بدانید که افکار پیش پا افتاده همواره و در مورد همه افراد زیان‌آور است افکار و عملکرد آنها را در رسیدن به هدف تحت تاثیر قرار میدهد. این افکار پیش پا افتاده به متن اصلی تفکر شما تبدیل می‌شود و هدف اصلی در حاشیه قرار می‌گیرد. پس چه باید کرد؟
یکی از کارهایی که می‌توانیم انجام دهیم این است که باورمان را منسجم و تقویت کنیم. برای این کار اسم خودتان را با اسم رشته و دانشگاهی که دوست دارید در آن قبول شوید، درشت روی کاغذ بنویسید و در جایی قرار دهید که در معرض دیدتان باشد تا همیشه به یاد داشته باشید که هدفتان روبروی شماست.
به طور کلی توصیه‌های زیر را در نظر بگیرید.
۶ پیشنهاد برای شما ارائه شده که بر عملکردتان تاثیر خواهد داشت. برخی کارها شاید ساده به نظر آید اما بسیار موثر است. اعمالی که ذهن و فکر شما را متمرکز کند و اراده شما را بیدار کند، باعث خواهد شد تا به هر آنچه هدفتان است برسید.
۱- دانشگاه و رشته‌ای را که دوست دارید کاملا روشن و شفاف در ذهن تجسم کنید.
۲- شما توانا هستید، تنها عاملی که هدفتان را به مخاطره می‌اندازد خود شما هستید. دیگران را بهانه نکنید همیشه دست انداز در سر راه قرار دارد آنکه موفق می‌شود از روی دست اندازها پریده است. هر زمان احساس کردید رسیدن به هدف دیگر امکان پذیر نیست دوباره همه چیز را بررسی کنید. دنبال راه‌های خلاقانه باشید. ناامید نشوید. بیشتر افراد موفق دقیقا در نقطه‌ای از زندگی که به نظر همه چیز از دست رفته بود با ابتکاری خلاقانه شرایط را به سود خود بازمی‌گردانند. آگاه باشید که تاریک‌ترین لحظه‌ی شب دقیقا قبل از طلوع است.
۳- شما لایق همانی هستید که می‌خواهید. اگر رشته پزشکی و یا مهندسی را انتخاب کردید ویا تصمیم دارید در دانشگاههای سراسری تهران قبول شوید، می‌توانید. دست کم در مدتی که خود را برای کنکور آماده می‌کنید از معاشرت با افراد منفی باف که انگیزه تان را کم می‌کند دست بردارید. زیرا شنیدن جملات منفی در میان مدت از انرژی شما می‌کاهد، وقتتان را می‌گیرد و در نهایت به موفقیتی که شایسته آن بودید نخواهید رسید. برای شنیدن حرف‌های مثبت گوش تیز کنید و از افکار منفی دوری کنید.

این مطلب را نیز بخوانید:  روش‌هایی برای افزایش اعتماد به نفس

۴- تلاش کنید با افرادی که در حد واندازه خودتان هستند معاشرت کنید دست کم در این موقعیت با آنها رقابت درسی کنید. آنها شور و شوق مضاعفی را در شما ایجاد می‌کنند. وقعیت این است که رقابت تحت شگفت‌انگیزی بر بالا بردن انرژی و تمرکز خواهد داشت. همواره دقابت درست و سالم می‌تواند راه پیشرفت را هموار کند.

۵- واقعیت این است که درس خواندن برای کنکور شوخی نیست شما قرار است با چندصد هزار نفر رقابت کنید. باور داشته باشید که دست کم در این مدت نسبتا طولانی بابد بی وقفه تلاش کنید سختی را تحمل کنید. ریاضت بکشید، از بسیاری از تفریحات خود صرف نظر کنید و چندین ماه متوالی به سختی کار کنید تا به آنچه که مورد نظرتان است دست یابید با چند هفته درس خواندن به جایی نخواهید رسید واقعیت را در یابید و خود را گول نزنید برای رسیدن به آرزوهای بزرگ برداشتن گامهای بلند ضروری است. اگر زمان زیادی را از دست دادید تنها با تلاش مضاعف امکان جبران خواهید داشت. بنابراین منطقی برنامه‌ریزی کنید و از ثانیه‌های خود استفاده کنید.
۶- ناگفته پیداست که سودمندی حضور یک مشاور آگاه، ماهر و دلسوز غیر قابل انکار است، با آنهایی مشورت کنید که مسیر موفقیت را درک کرده باشند در این زمینه‌ها از آنها کمک بگیرید. با افراد کاربلد و متخصص مشورت کنید. در انتخاب موارد زیر از افراد آگاه کمک بگیرید:
– انتخاب منابع و کمک آموزشی
– روش صحیح مطالعه
– برنامه ریزی هفتگی
– چگونگی بالا بردن تراز و نمرات
– معرفی روش‌های دورست تست‌زنی

یادآوری می‌کنیم بازه زمامی‌مطالعه شما محدود است، تلاش کنید و مشاوره بگیرید.

خلاصه
قانون جذب
موضوع
قانون جذب
توضیح
احتمالا تا الان راجع به قانون جذب شنیده اید، شاید در این مورد آگاهی های نیز داشته باشید، اگر چه خیلی از افراد به این موضوع اعتقادی ندارند یا حداقل برایشان تفاوتی نمی‌کند. این در حالی است که متاسفانه توده مردم اطلاعاتی در این زمینه ندارند ویا اطلاعاتشان ناقص ویا نادرست است. در این مقاله ما می‌خواهیم تاثیر قانون جذب به ویژه در کنکور سراسری را توضیح دهیم.
نویسنده
نام منتشر کننده
قبولی
لوگو منتشر کننده

اپلیکیشن کنکور قبولی، بهترین اپلیکیشن کنکور و آزمون آنلاین و برنده جایزه مردمی در جشنواره وب و موبایل در سال 97

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *