تاثیر افکار مثبت در یادگیری

تاثیر افکار مثبت در یادگیری

مطالعه موثر و یادگیری مطلوب، ارتباط تنگاتنگی با تصویر مثبت دانش‌آموز از خودش دارد. وقتی داوطلب کنکوراعتماد به نفس دارد، احتمال موفق شدن خود را افزایش می‌دهد.
اعتماد به نفس روحیه دانش آموز را بالا می‌برد، انرژی او را بیشتر می‌کند و مغز را سالم نگه می‌دارد. پس سعی کنید با خداحافظی کردن با افکار منفی، اعتماد به نفس خود را بالا ببرید. در هنگام مطالعه دروس کنکور سعی کنید کلماتی مثل نمی‌خواهم، نمی‌توانم و نمی‌دانم را نه به زبان بیاورید و نه به ذهن خود راه دهید.

حتما شنیده اید که شما هر آنچه را به زبان بیاورید یا به ذهن خود راه دهید درنیمه هشیارتان می ماند.

نگرانی، بدبینی و بی‌ارادگی را کنار بگذارید. اجازه ندهید احساسات و افکار منفی، ذهن شما را مشغول کند و تمرکز شما را کاهش دهد. پیوسته عبارات مثبت را با خود تکرار کنید، مثلا مرتب بگویید می‌توانید و باید کارها را انجام  دهید. با تکرار عبارات مثبت، تفکر مثبت در شما شکل می‌گیرد و در نتیجه اعتماد به نفستان زیاد می‌شود.
بالا بودن اعتماد به نفس، احساس هیجان و اراده را در فرد زنده می‌کند و باید بدانید که تمرکز حواس در حالت شادی و مثبت اندیشی بسیار بیشتر است. طرز فکر خود را مثبت کنید، بهتر مطالعه کنید و اطمینان داشته باشید نتیجه خوبی هم انتظارتان را می‌کشد.
از خود تصویری مثبت در ذهن داشته باشید و با این تصویر ارتباط برقرار کنید. تصورات و افکار مثبت را جانشین منفی کنید. سعی کنید علاقه به مطالعه و یاد گرفتن را در خودتان ایجاد کنید، این امر مهارتی اکتسابی است. علاقه به هر کاری نقش پررنگی در ایجاد تمرکز بر روی آن کار دارد.

این مطلب را نیز بخوانید:  قانون جاذبه و مراقبت از افکار

اپلیکیشن کنکور قبولی، بهترین اپلیکیشن کنکور و آزمون آنلاین و برنده جایزه مردمی در جشنواره وب و موبایل در سال 97

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *