بی دقتی داوطلبان کنکور

بی دقتی داوطلبان کنکور

بی دقتی یکی از دردسرهای بزرگ داوطلبان کنکور است، بسیار اتفاق می افتد که عامل بی دقتی کار دست شرکت کنندگان در آزمون سراسری میدهد وزحمت افراد هدر می‌رود.
یکی از عوامل بی دقتی، عجله در انجام کاراست، با تمرین عادت جدید را جایگزین می‌کنیم، اگر یادمان بماند که در انجام هر کاری ابتدا دقت وبعد سرعت، کارساز است، باممارست میتوانیم عادت جدید را جایگزین کنیم.
عامل دوم استرس است، با تمرین های ورزشی هوازی، استرس کاهش می یابد.
اگر به مطالب درسی تسلط داشته باشیم، استرس کمتری خواهیم داشت.

نکات کنکوری:
بی دقتی ذاتی نیست، اکتسابی است وبا تمرین، کاهش می یابد.

شما تنها داوطلب بی دقت نیستید، اما دلیلی ندارد که یک اشتباه را مدام تکرار کنید.
استرس را از خودتان دور کنید، روی یک موضوع واحد تمرکز کنید، در آن واحد به چند موضوع فکر نکنید، این گونه، دقت شما برای شروع کارچند برابر می‌شود.
ابتدا تمرکز کنید، چند نفس عمیق بکشید وبعد، با دقت شروع کنید.
سوالات هر درسی را در وقت تعیین شده برای آن درس جواب دهید.
عجله نکنید، اما گاه گاهی به ساعت نگاه کنید.
روی سوالی زیاد مکث نکنید، آن را علامت بزنید تا بعداً به سراغش بروید.

چگونه به سوالات جواب بدهیم؟

پاسخ صحیح به سوالات مستلزم تبحر در آزمون های آزمایشی است. مطالعه دقیق دوره جمع بندی مطالب درسی، تست زنی و آزمونهای آزمایشی همگی تسلط شما را در پاسخ گویی بیشتر می‌کند، تسلط در پاسخ گویی، باعث می‌شود تا اعتماد به نفس کافی داشته باشید، استرس شما کم باشد وتمرکز مناسبی داشته باشید.
پس طی کردن دقیق برنامه ها قبل از روز آزمون شرط اساسی یک آزمون موفق است.
حالا فرض کنیم شما در مرحله و روز آزمون قرار دارید، برنامه‌هایتان را تمام وکامل انجام نداده اید، با همین شرایطی که دارید باز هم می‌توانید حد اکثر بهره وری را از آموخته‌هایتان داشته باشید.
تمرکز کنید، دقت کنید که به سوالات پس وپیش جواب ندهید، شماره سوال را با جواب چک کنید، هر ‌ده سوال یک بار سوال ها را با جواب مطابقت دهید.
از حاشیه دفتر‌چه سوالات به عنوان چرک نویس استفاده کنید، در دفترچه دور جواب صحیح خط بکشید و ده تا ده تا وارد کنید.

حواس جمع باشید:

داوطلبان معمولاً، با دیدن سوال‌های آسان هول می‌شوند که سریع تر به آنها پاسخ بدهند، به یاد داشته باشید که سوالات به اصطلاح ساده ،اغلب همراه نکته انحرافی هستند.
بنابراین این در جواب دادن به آنها دقت بیشتری داشته باشید.
نکته دیگر اینکه به سوالی شانسی جواب ندهید، اگر از جواب صحیح کاملاً مطمئن هستید، به آن جواب بدهید. در این صورت امکان نمره منفی را به صفر نزدیک می‌کنید.

اشتباهات رایج در سر جلسه کنکور :

موارد زیادی مشاهده می شود که در حال جواب دادن به سوالات، به دلیل بی نظمی ودرهم بر هم بودن پاسخگویی، بعضی از سوالات بی جواب می‌ماند، بعضی جوابها جا به جا می‌شود و… .
اولین توصیه این است که هول نشوید، با راه کارهای پیشنهادی ما استرس را کنترل کنید، از حاشیه دفتر چه با شماره گذاری ومنظم به عنوان چرک نویس استفاده کنید، هر ۱۰سوال یکبار، جواب ها را با شماره شأن چک کنید.
منظم کار کنید، ابتدا، سوال‌هایی را که به جوابشان مطمئن باشید و بعد دقت در مورد سوال‌هایی که ساده به نظر می‌رسد، سوم سوالاتی که بالای ۸۰٪ به درست بودن جوابشان اطمینان دارید.
سوال‌های با زیر این درصد اطمینان را جواب ندهید که ارزش نمره منفی را ندارد. نیم ساعت یکبار به ساعت نگاه کنید، نه بیشتر، هر لحظه نگاه کردن به ساعت ، باعث استرس بیشتر می‌شود.
در آخر توصیه می‌کنیم تا مواظب تله های کنکوری باشید. به اعداد دقت کنید، نگران زمان نباشید، دقت را فدای سرعت نکنید.
اگر همه این موارد را در خانه و برای آزمون‌های آزمایشی تمرین کنید، قطعا سر امتحان اصلی، هم سرعت بیشتری خواهید داشت وهم تمرکز واطمینان بیشتر.
بسیار مشاهده می کنید که داوطلبان کنکور زمان بندی معین ومشخصی برای دوره کنکور دارند، معمولا از ۹ماه، یا حتی یکسال قبل خواندن به منظور کنکور را شروع می‌کنند، تمامی کلاس های کنکور، معلم ها در مدرسه وبه خصوص خود داوطلبان ساعی وواقع بین آزمون سراسری می‌دانند که مسابقه با میلیونها نفر وبه دست آوردن امتیاز بالا برای انتخاب رشته و دانشگاه دلخواه مستلزم زمان وبرنامه ریزی دقیق است، بی جا نیست که انجام این مرحله از زندگی را همانند یک پروژه پیش می‌برند.

این مطلب را نیز بخوانید:  بهترین موسسه کنکور در ایران کدام موسسه است؟

انجام هر پروژه ای مستلزم مرحله بندی است، مراحلی که باید به دقت ووسواس کافی به انجام برسد، اگر قرار است با خیال آسوده به مرحله انتخاب رشته برسیم، از همان ابتدا ، دقت در کار را باید مد نظر داشته باشیم.استرس زیاد، دلهره، نا امیدی وافسردگی های مرحله ای از پیامد های کم دقتی در مراحل اولیه است، بنابراین اگر می خواهید پیامدهای کم دقتی را به حداقل برسانید، زمان‌بندی را از ماه‌ها قبل مراعات کنید، بسیاری از داوطلبان، نکته‌های بی دقتی خود را یادداشت می‌کنند، این کار خوبی است، اقدامی است که سبب میشود تا آن بی دقتی خاص دیگر تکرار نشود.
با ادامه این تکنیک،بی دقتی ها به حداقل می‌رسد.

خلاصه
بی دقتی داوطلبان کنکور
موضوع
بی دقتی داوطلبان کنکور
توضیح
بی دقتی یکی از دردسرهای بزرگ داوطلبان کنکور است، بسیار اتفاق می افتد که عامل بی دقتی کار دست شرکت کنندگان در آزمون سراسری میدهد وزحمت افراد هدر می‌رود. یکی از عوامل بی دقتی، عجله در انجام کاراست، با تمرین عادت جدید را جایگزین می‌کنیم، اگر یادمان بماند که در انجام هر کاری ابتدا دقت وبعد سرعت، کارساز است، باممارست میتوانیم عادت جدید را جایگزین کنیم. عامل دوم استرس است، با تمرین های ورزشی هوازی، استرس کاهش می یابد. اگر به مطالب درسی تسلط داشته باشیم، استرس کمتری خواهیم داشت.
نویسنده
نام منتشر کننده
قبولی
لوگو منتشر کننده

اپلیکیشن کنکور قبولی، بهترین اپلیکیشن کنکور و آزمون آنلاین و برنده جایزه مردمی در جشنواره وب و موبایل در سال 97

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *