با دانش‌آموزان موفق آشنا شوید

با دانش‌آموزان موفق آشنا شوید

اگر خصوصیات و خلقیات دانش‌آموزان موفق در کنکور سراسری را به دقت بررسی کنید در میابید که دانش‌آموزان رتبه برتر به شکل چشم‌گیری دارای خصوصیات مشترک هستند. این خصوصیات اغلب خود را در عادات این دانش‌آموزان نشان می‌دهد. از میان این ویژگی‌ها به ۷ مورد اشاره خواهیم کرد.

۱- این دانش‌آموزان خود عامل اصلی هستند و بسیار در شیوه انتخاب راه اثر گذارند
۲- از ابتدای راه برای خود استراتژی مشخصی تعیین کردند
۳- اولویت در انجام کار برای آنها پرداختن کامل به مسائل اولیه است
۴-این دانش‌آموزان تفکر برد برد دارند
۵-این دانش‌آموزان معتقدند که ابتدا باید خودمان بفهمیم و سپس به دیگران بیاموزیم
۶- هم اندیشی و هم‌افزایی از خصوصیات دیگر آنهاست
۷-به طور مداوم تجدید قوا می‌کنند

 

ویژگی اول: همانطور که گفته شد دانش‌آموزان موفق اثر‌گذار هستند و به شدت احساس مسولیت دارند. تمامی رفتارهایشان در نتیجه‌ی تصمیم‌گیری و انتخاب آگاهانه است. هوشمندانه درس می‌خوانند. وقت و انرژی خود را بیهوده هدر نمیدهند. اگر هدفشان را تعریف کردند هیچ عاملی نمی‌تواند آنها را از هدف دور کند. اولین اقدامشان تمرکز آگاهانه بر روی درس خواندن است.

 

ویژگی دوم: دانش‌آموزان موفق تصویر روشنی از آینده دارند. استراتژی که برای خود ترسیم کردند حول یک محور مشخص در تغییر است. محدوده دانشگاه و رشته انتخابیشان مشخص است بنابراین می‌دانند که به چه سمتی حرکت می‌کنند.

 

ویژگی سوم: دانش‌آموزان موفق مسائل را اولیت بندی می‌کنند یعنی مشخص می‌کنند که چه مسائلی در درجه اول اهمیت و بقیه در درجات دوم و سوم اهمیت قرار دارند. این اولویت بندی سبب می‌شود که با صرف کمترین انرژی بیش‌ترین بهره وری را در بازه زمانی معین داشته باشند.

 

ویژگی چهارم: آنها آگاهانه درس می‌خوانند و آگاهانه برنامه‌ریزی می‌کنند. تفکر برد برد باعث می‌شود تا بازده مطالعه چندین برابر شود. آنها نقش آموزش محوری این آزمون‎‌ها را می‌دانند. همین تفکر به شما کمک می‌کند که در هیچ کدام از آزمون‌های آزمایشی غیبیت نکنند. آنها به هیچ وجه از این آزمایش‌ها طفره نمی‌روند. آنها می‌دانند که شرکت در این آزمون‌ها قدم به قدم آنها را به هدفشان نزدیک‌تر می‌کند.

 

این مطلب را نیز بخوانید:  معرفی رشته مهندسی مکانیزاسیون کشاورزی

ویژگی پنجم: دانش آموز برتر غرور ندارد. یادگیری استراتژی اوست. تلاش می‌کند تا بتواند موضوعات را ببیند و بیندیشد. درک بالایی دارد. توصیه معلم و مشاوران را جدی می‌گیرد. در کلاس تمرکز بالایی دارد. مغز خود را طوری تربیت کردند که سر کلاس و همزمان با تدریس دبیر مسئله حل کنند. تمرکز بالایی  برای یادگیری دارند و همواره برای درس خواندن آماده هستند.

 

ویژگی ششم: دانش‌آموزان موفق اهمیت هم‌اندیشی و مشورت را می‌دانند. می‌دانند که مشورت با افراد مختلف و استفاده از نظرات افراد با دیدگاهای مختلف می‌تواند. این ویژگی افراد موفق است. افرادی که از نظرات و انتقادات استقبال می‌کنند افراد موفق‌تری هستند.

 

ویژگی هفتم: افراد موفق همان‌هایی هستند که به گذشته می‌نگرند و با دستاوردهایشان آرام می‌گیرند و از اشتباهات خود درس میگیرند. هر زمان که نیاز باشند استراحت میکنند و تجدید قوی می‌کنند و برای آینده برنامه می‌ریزند. نگاه منطقی به گذشته و نگاه امیدوار به آینده نیرو افراد را متمرکز می‌کند.

 

با دانلود اپلیکیشن قبولی و دسترسی به بانک سوالات تستی به موفقیت در کنکور نزدیک‌تر شوید.
خلاصه
موضوع
با دانش‌آموزان موفق آشنا شوید
توضیح
اگر خصوصیات و خلقیات دانش‌آموزان موفق در کنکور سراسری را به دقت بررسی کنید در میابید که دانش‌آموزان رتبه برتر به شکل چشم‌گیری دارای خصوصیات مشترک هستند. این خصوصیات اغلب خود را در عادات این دانش‌آموزان نشان می‌دهد. از میان این ویژگی‌ها به 7 مورد اشاره خواهیم کرد.
نویسنده
نام منتشر کننده
اپلیکیشن کنکور قبولی
لوگو منتشر کننده

اپلیکیشن کنکور قبولی، بهترین اپلیکیشن کنکور و آزمون آنلاین و برنده جایزه مردمی در جشنواره وب و موبایل در سال 97

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *