ایستادن روی پله موفقیت

ایستادن روی پله موفقیت

بسیاری از افراد موفق با ارائه تجربیات خود به دیگران سعی دارند راهکارهای خود برای رسیدن به موفقیت را در اختیار مردم قرار دهند. افرادی که شکست‌های متفاوت را تجربه کردند نیز ادعا می‌کنند که موانع رسیدن به موفقیت را بیشتر می‌شناسند. در ادامه به چند نکته اشاره خواهیم کرد که در اغلب دستورالعمل‌های رسیدن به موفقیت به آنها اشاره‌ای نشده اما از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.
موفقیت همان مسیری است که برای رسیدن به مقصود طی می‌کنید. زندگی فرد موفق آنقدرها هم شیرین و جذاب نیست و یا اهدافی که افراد موفق به آنها دست می‌یابند آنقدرها دلنشین نیست.
موفقیت همان مسیری است که این افراد طی می‌کنند تا به مطلوب مورد نظرشان برسند. طی کردن همین مسیر یعنی موفقیت. شادمانی حسی است که افراد در هنگام رضایت از خود دارند و تنها وابسته به داشته‌های افراد نیست. قطعا فردی که شاد نیست، هنوز موفقیت را لمس نکرده است.
رسیدن به موفقیت مهم است، اما نگه داشن موفقیت از آن هم مهم‌تر و سخت‌تر است.
موفقیت انتها ندارد. هیچ نقطه‌ای پایان راه نیست. همیشه فرصت برای بهتر زیستن و بهتر شدن وجود دارد و همیشه پله بالاتری هست.
تصویر نشستن در خانه لوکس و کنار استخر خانه چند صد میلیاردی تنها در فیلم‌ها دیده میشود. واقعیت این است که موفقیت حاصل تلاش است و کسی که کنار استخر لم داده نمیتواند موفق باشد و موفقیت خود را حفظ کند.
افرادی که ما به عنوان افراد موفق از آنها یاد می‌کنیم همواره درگیر گوشی موبایل خود هستند. همواره مشغله دارند و آرزویشان یک روز خاموش کردن لپ‌تاپ و موبایل است. هیچ درآمدی و هیچ سطح رفاهی مانع طمع بیش‌تر خواستن نخواهد شد.
باید بین کمال طلبی و راضی نشدن به شرایط فعلی تفاوت قائل شد. کمال طلبی در همه افراد کم و بیش وجود دارد و در طول زندگی دستخوش تغییر می‌شود، اما راضی نبودن از شرایط فعلی یک ویژگی شخصیتی است و در هر فرد متفاوت است.
انتخاب‌های ما هستند که آینده را میسازند. انتخاب‌های سخت و کنار گذاشتن برخی از دلبستگی‌ها، انتخاب بین بد و بدتر یا دو گزینه مطلوب، دوراهی‌ها و چندراهی‌هایی است که همیشه برای رسیدن به موفقیت باید به بهترین آن تن داد.
از شنا کردن خلاف جهت جریان نباید ترسید. لازمه موفقیت آن است که در صورتی که صلاح بدانید که کل دنیا گزینه الف را انتخاب کنند شما گزینه‌ی مورد نظر خود را انتخاب کنید و بر روی این انتخاب بایستید.
از پرسش‌های سخت نهراستید. در مقاطعی از زندگی باید از خود بپرسیم که آیا واقعا جایگاه فعلی را میخواستیم؟ آیا این رشته را می‌خواستیم؟ این این کسب و کار مد نظرم بود؟ این بود ایده‌آلی که برایش تلاش کردم؟ این پرسش‌ها همواره وجود دارند. به این پرسش‌ها فکر کنید و از پاسخ نهراسید. زیرا اغلب آنقدر درگیر جزئیات و مشکلات می‌شویم که یادمان می‌رود برای چه این همه تلاش را به جان خریدیم.
موفقیت جایگاهی است که نیاز به هدف‌گذاری، اراه و پشتکار دارد. موفقیت با رسیدن به پله دهم یا صدم به نقطه پایان نمی‌رسد و هیچ توفقی نخواهد داشت. تصورات کلیشه را در باره افراد موفق کنار بگذارید. از عوض کردن مسیر و یادآروری آرمان‌های اساسی نهراسید.

این مطلب را نیز بخوانید:  حواس پرتی و عدم تمرکز در مطالعه

اپلیکیشن کنکور قبولی، بهترین اپلیکیشن کنکور و آزمون آنلاین و برنده جایزه مردمی در جشنواره وب و موبایل در سال 97

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *