انتخاب منابع مناسب مطالعه برای کنکور

انتخاب منابع مناسب مطالعه برای کنکور

مسلما برای موفقیت در کنکور خواندن بهترین منابع مطالعاتی بسیار مهم است. دانش‌آموز باید منابع مطالعاتی مناسب را بشناسد و برای موفقیت در کنکور از آنها به درستی استفاده کند. استفاده از منابع و ابزار‌های کمک آموزشی قوی به بهبود کیفیت مطالعه، مفهومی‌تر شدن یادگیری و کسب نتیجه بهتر کمک می‌کند. در ادامه مطلب توضیحاتی در مورد متداول ترین منابع آموزشی ارائه خواهد شد:

جزوه‌ی معلم

جزوه‌ی معلم چه برای امتحانات درسی و چه برای کنکور منبع خوبی است، هرچند برای کنکور کافی نیست. اگر در کلاس به طور کامل به صحبت‌های معلم گوش کنید و نکته برداری کنید، جزوه بسیار تکمیلی خواهید داشت زیرا مهمترین نکات هر درسی در همان کلاس‌های مدرسه مطرح می‌شود و یادگیری آنها در کنکور هم بسیار مهم است.

کتاب‌های کمک درسی

بعد ازخواندن کتاب و جزوه معلم، باید از کتاب‌های تست هم استفاده کنید. حل سوالات، نکات را در ذهن شما تثبیت می‌کند. تست زدن تسلط شما را بر تکنیک های تست‌زنی افزایش خواهد داد. این که چه تعداد تست در روز بزنید، به توان، علاقه و نیاز شما بستگی دارد.

آزمون غیرحضوری

با شرکت در آزمون غیرحضوری با شرایط آزمون‌های تستی آشنا خواهید شد. بعلاوه در هر آزمون، دفترچه سوالات و پاسخ‌نامه نیز ارائه می‌شود و با مطالعه آنها نقاط ضعف و قدرت خود را خواهید شناخت.

تجربیات دیگران

مطالعه تجربیات افراد موفق کنکور در سایت‌ها و مجلات معتبر هم می‌تواند راهگشا باشد، چرا که با روش‌های بکار گرفته شده توسط دیگران و تجربه‌های مفید آنها آشنا خواهید شد.

این مطلب را نیز بخوانید:  معرفی مجموعه ارشد آمار

آزمون‌های مبحثی

اینکه بعد خواندن هر مبحث خودتان را آزمایش کنید، می‌تواند بسیار مفید باشد. شما می‌توانید با استفاده از کتاب‌های تست مبحثی خودتان این کار را انجام دهید یا از آزمون‌های آنلاین که توسط برخی موسسات ارائه می‌شود استفاده کنید. در این آزمون‌ها باید ابتدا درس مورد نظر را مشخص کنید، سپس تعداد و سطح سوالات و زمان پاسخ‌گویی را معلوم کنید.

دی وی دی‌های درسی

برای بیشتر درس‌ها دی وی دی‌های مفهومی وجود دارد که شامل توضیحات درس‌ها و رفع اشکال است. استفاده از چنین منابعی، بسیار مفید است.

خلاصه درس‌ها

خلاصه درس‌های نوشته شده توسط خودتان یکی از بهترین منابع آموزشی است. همچنین خلاصه درس‌های آماده نیز حاوی نکات مهمی هستند.

فیلم‌های کوتاه آموزشی

برخی موسسات در فیلم‌های چند دقیقه‌ای نکات مهم مبحث و چند تست را ارائه می‌کنند. بعد ازخواندن هر مبحث از چنین منابعی می توانید استفاده کنید.

اپلیکیشن کنکور قبولی، بهترین اپلیکیشن کنکور و آزمون آنلاین و برنده جایزه مردمی در جشنواره وب و موبایل در سال 97

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *