آرزوهایتان را دست کم نگیرید

آرزوهایتان را دست کم نگیرید

نگذارید کسی رویاهایتان را بدزدد. هدفهایتان را برای خودتان تیتر کنید.
در این مورد نه از مغزتان، از قلبتان فرمان بگیرید. شما با افراد بسیار زیادی در زندگی مواجه میشوید که هیچ گاه به رویایشان نرسیدند. معمولا این افراد هدف مشخصی نداشتند و تنها ذهنشان از آمال و آرزوهای گوناگون انباشته بوده.  رسیدن به هر کدام از این آرزوها مستلزم گذراندن زمان طولانیست و تلاش زیادی می‎‌طلبد.

این افراد از رویاهایشان تصویر روشنی ندارند بنابراین در صورتی هم که تلاش کنند تلاششان ثمر بخش نخواهد بود. چاره چیست؟ ما باید هدفهای مشخصی داشته باشیم که به اندازه کافی در ذهنمان شکل گرفته باشد. اگر درست هدف گذاری کنید و تمام هدفتان ارتقای شرایط و جایگاه خودتان باشد، اگر تلاش کنید هر روز تصویر روشن‌تری از اهدافتان در ذهن ترسیم کنید، اگر ابعاد هدفتان برایتان کاملا روشن باشد، رویا و آرزو تبدیل به مقصد می‌شود. حال مقصد شما کاملا مشخص و روشن است. تلاش، پشتکار و برنامه‌ریزی شما را به مقصد می‌رساند.

در طول تاریخ بشر، نمونه‌های فراوانی از افرادی که آرزوهای بزرگ در سر داشتند وجود داشته است. در ادبیات هر ملتی نمونه‌های بسیاری از این افراد سراغ داریم. در تاریخ معاصر کشور خودمان نمونه بارز آن امیرکبیر است.

محمدتقی پسر کربلایی‌قربان آشپز بعدها امیرکبیر شد. پدرش هرگز گمان نمی‌برد که او روزی به صدارت برسد. مادر محمد تقی اولین تلنگر را به او زد و اولین اقدام را زمانی انجام داد که صدایش را محکم کرد و به پدرش گفت: فردا غذای مکتب خانه را من می‌برم. در آن زمان وزن سینی غذا از وزن محمد تقی بیشتر بود. اما او تمام زمستان را سینی بر سر به مکتب خانه می‌رفت و پس از آن پشت در مکتب‌خانه می‌نشست و گوشش را به در می‌چسباند تا حرف‌های معلم را بشنود. محمد تقی زمستان و سرما را از سر گذرانده بود و پشت در مکتب خانه با سواد شده بود. شبها خط تمرین می‌کرد و روزها برای رسیدن به صدارت تلاش می‌کرد. سرانجام او امبیر کبیر شد. پسر آشپزی که برای بچه‌های ارباب غذا می‌برد. امیرکبیر ثابت کرد که رسیدن به اهدافی که غیرممکن می‌نماید شدنسیت.

اغلب ما آمال و آرزوهایی به مراتب دستیافتنی‌تر داریم.

با هدف گذاری و تلاش و پشتکار هر هدفی دستیافتنی است.

این مطلب را نیز بخوانید:  انگیزه با مسابقه و بازی

اپلیکیشن کنکور قبولی، بهترین اپلیکیشن کنکور و آزمون آنلاین و برنده جایزه مردمی در جشنواره وب و موبایل در سال 97

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *